Brutalnie pobił kobietę i próbował ją zgwałcić [wideo, zdjęcia]

5 września 2016, 10:16, aw
fot. KWP Gorzów
Do dramatycznych scen doszło na początku września w lesie koło Rybakowa pod Gorzowem. Młody mężczyzna napadł na spacerującą 29-latkę. Zdarł z niej odzież i bił do nieprzytomności, a następnie usiłował ją zgwałcić. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Wszystko działo się w czwartek 1 września w lesie w okolicach Rybakowa – około 20 km od Gorzowa. Po południu na spacer wybrała się 29-letnia kobieta. W pewnym momencie podszedł do niej mężczyzna, a następnie przewrócił na ziemię.

- Napastnik bił i dusił kobietę, a także groził pozbawieniem życia. W pewnym momencie 29-latka straciła przytomność. Kiedy się ocknęła była bez ubrania i zobaczyła stojącego mężczyznę, który dotykał swoich narządów płciowych. Kobieta wykorzystała nieuwagę napastnika i uciekła. Biegła przez las kilka kilometrów, aż dotarła do jeziora. Tam zauważyła wędkarza, z którym wspólnie zawiadomili policję – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na miejsce przyjechał patrol policji oraz karetka pogotowia. Policjanci wraz z pokrzywdzoną dotarli do miejsca zdarzenia, gdzie zostały zabezpieczone dowody. W tym samym czasie kryminalni ustalali rysopis sprawcy i wytypowali podejrzane osoby.

Kilka godzin po zdarzeniu policjanci wiedzieli już, odpowiedzialny za brutalną napaść i próbę gwałtu jest 30-letni Jan U.

- Mężczyzna z powiatu gorzowskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy w czwartek w miejscu zamieszkania. Był agresywny, a czynności na miejscu nie ułatwiali pozostali mieszkańcy. Na miejscu zabezpieczono niezbędne dowody – mówi Jaroszewicz.

30-latek został tymczasowo aresztowany. Usłyszał zarzut usiłowania gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Jak się okazało mężczyzna działał w warunkach recydywy. W 2011 roku zakończył 2,5 letnią karę pozbawienia wolności… również za gwałt.

Fotoreportaż


1/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

1/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

2/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

2/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

3/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

3/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

4/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

4/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

5/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

5/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

6/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

6/6 Zatrzymanie gwałciciela spod Rybakowa

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości