Mury żłobka pną się do góry [zdjęcia]

2 września 2016, 09:50, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Wylane fundamenty, stawiane mury, wykonane przyłącza i kanalizacja – tak wygląda obraz budowanego żłobka przy ul. Maczka w Gorzowie. Placówka ma być gotowa do końca listopada.

Budowa żłobka nie jest zagrożona – uspokajają władze miasta zaniepokojonych rodziców. Placówka, która ma od stycznia pomieścić 100 dzieci jest cały czas w budowie.

Według wstępnych ustaleń, prace przy inwestycji powinny zakończyć się do końca listopada i jak podkreśla wiceprezydent Artur Radziński – ten termin zostanie dotrzymany. Tym bardziej, że miasto musi wybudować żłobek do końca roku, aby nie stracić rządowego dofinansowania w ramach programu „Maluch” z którego otrzymało 2 mln zł.

Obecnie prace prowadzone są bez żadnych przeszkód. Zostały wylane już fundamenty i zrobione przyłącza, a robotnicy zajmują się już stawianiem murów. Budynek będzie parterowy. Żłobek docelowo zostanie podzielony na 4 oddziały po 25 dzieci. Każdy z oddziałów składać się będzie z dwóch pomieszczeń: sali wypoczynku i sali zajęć, a dodatkowo będzie posiadał bezpośredni dostęp do toalet dla dzieci, które będą wyposażone w armaturę dostosowaną do poszczególnych grup wiekowych. Żłobek będzie w pełni wyposażony w zaplecze kuchenne, magazynowe oraz administracyjne. Znajdą się w nim nowoczesne sale zabawowe i wypoczynkowe.

Żłobek będzie przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Będzie też parking na 16 miejsc, a co najważniejsze plac zabaw i wiele zieleni. Dojazd do placówki zapewni nowoprojektowana ul. Sosnkowskiego.

Budynek powinien być gotowy pod koniec listopada. Natomiast nabór nowej kadry planowany jest na grudzień, a zakup wyposażenia na listopad, łącznie z przygotowaniem nowoczesnej kuchni, ponieważ całe jedzenie będzie przygotowywane na miejscu, co zapewni jego jakość i świeżość.

Nabór dzieci do żłobka będzie się odbywał z list rezerwowych dzieci, które nie dostały się do innych placówek żłobkowych. Pierwsze dzieci powinny korzystać z placówki już od 15 stycznia 2017.

Fotoreportaż


1/7 Budowa żłobka przy Maczka

1/7 Budowa żłobka przy Maczka

2/7 Budowa żłobka przy Maczka

2/7 Budowa żłobka przy Maczka

3/7 Budowa żłobka przy Maczka

3/7 Budowa żłobka przy Maczka

4/7 Budowa żłobka przy Maczka

4/7 Budowa żłobka przy Maczka

5/7 Budowa żłobka przy Maczka

5/7 Budowa żłobka przy Maczka

6/7 Budowa żłobka przy Maczka

6/7 Budowa żłobka przy Maczka

7/7 Budowa żłobka przy Maczka

7/7 Budowa żłobka przy Maczka

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości