Wiadomości

Bezpieczny powrót do szkoły

25 sierpnia 2016, 08:23, inf. prasowa
W czwartek, 25 sierpnia w godzinach 16.30-18.00 strażnicy miejscy przeprowadzą warsztaty z dziećmi i młodzieżą szkolną dotyczące bezpiecznego powrotu do szkoły. Spotkanie odbędzie się w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Paderewskiego.

Początek roku szkolnego zbliża się nieubłaganie. Pierwszy dzwonek już za tydzień, w czwartek 1 września. Dlatego tak ważna jest edukacja najmłodszych, którzy wrócą do szkolnych ławek. Z tej okazji straż miejska przygotowała specjalne zajęcia, które zostaną przeprowadzone w trzech grupach.

Po pierwsze zostaną omówione zasady poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Oprócz podstawowych obowiązków uczestników ruchu uczestnicy zostaną zapoznani ze znaczeniem wybranych znaków drogowych. Kolejna grupa zajmie się przejazdem rowerem po torze rowerowym ze strażnikiem miejskim, który omówi sposoby zachowania się rowerzysty w konkretnych sytuacjach na drodze (prosimy o zabranie własnych rowerów, wskazane wyposażenie w kask rowerowy). Ostatnia trzecia grupa, wysłucha krótkiego instruktażu jak zachować się przy ataku psa, w tym ćwiczenie bezpiecznych zachowań. W tym bloku tematycznych przypomnimy też o obowiązkach właścicieli psów: trzymania ich na uwięzi oraz obowiązków sprzątania odchodów po nich w miejscach publicznych

Spotkania zakończymy wręczeniem dzieciom elementów odblaskowych poprawiających widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Ponadto otrzymają one ufundowanym przez WORD w Gorzowie Wlkp. książeczki, a te które są właścicielami psów woreczki do sprzątania po swoich pupilkach zakupione przez Vetoquinal Biowet w ramach kampanii Odkupmy Gorzów.

Warsztaty w Miasteczkach Ruchu Drogowego kończą cykl wakacyjnych działań edukacyjno-prewencyjnych Straży Miejskiej. Dotychczas w  okresie od końca czerwca do sierpnia strażnicy miejscy zapoznawali około 300 uczestników półkolonii organizowanych przez CSR Słowianka z zasadami bezpiecznego zachowania w czasie wakacji.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości