Wiadomości

Niebezpiecznie na przejściu przy dawnym "Słońcu"

24 sierpnia 2016, 10:41, red
fot. Marcin Kluwak
Niebezpiecznie na przejściu przez tory przy dawnym Kinie Słońce. Zaklejona sygnalizacja dla pieszych i działająca dla tramwajów – to według radnego Grzegorza Musiałowicza stwarza duże zagrożenie dla pieszych.

Okazuje się, że problem jest poważny. Miasto zdecydowało, że wraz z usunięciem barierek odgradzających torowisko przy ulicy Chrobrego, znikną też sygnalizatory dla pieszych, którzy chcą przejść przez deptak na skrzyżowaniu ulic Jagiełły i Wybickiego. - Zostały tam zaklejone światła, emitujące sygnały dla pieszych, a pozostawiona została sygnalizacja dla tramwajów. Piesi zaś nie mają o tym żadnej informacji, co jest niezgodne z przepisami i powoduje zagrożenie dla tych pieszych – tłumaczy w interpelacji do prezydenta miasta radny Musiałowicz.

Z naszych obserwacji wynika, że tramwaje wyjeżdżające z części „deptakowej” ul. Chrobrego, jak i ruszające z przystanku na wysokości „Arsenału” w kierunku os. Piaski otrzymują sygnał w postaci światła zezwalającego na wjazd na skrzyżowanie. Jest on równoznaczny z tym, że motorniczy ma pierwszeństwo przejazdu, o czym nie wiedzą piesi (zaklejona sygnalizacja), a kierowcy mają w tym czasie czerwone światło.

Brak sygnalizacji dla pieszych to także spore utrudnienie dla motorniczych, którzy chcą bezpiecznie włączyć się do ruchu. - Cykl światła jest zaledwie kilkusekundowy i przy większej ilości osób przechodzących przez tory w tym miejscu nie ma często możliwości przejazdu w jednym cyklu świateł – wyjaśnia radny Musiałowicz.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości