Rowerzysto! Powiedz, gdzie ma stanąć stojak

19 sierpnia 2016, 12:00, aw
W przyszłym roku w Gorzowie ma pojawić się więcej stojaków rowerowych. Od tego w jakich lokalizacjach zostaną umieszczone, będzie zależało od samych mieszkańców miasta.

Z roku na rok ilość rowerzystów w naszym mieście stale się zwiększa. Osoby, które poruszają się na jednośladach chcą nie tylko pięknych i równych ścieżek rowerowych, ale również… stojaków na swoje rowery.

Dlatego też w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zostaną zamontowane nowe stojaki. Ile ich będzie – tego jeszcze nie wiadomo. Z kolei jeżeli chodzi o lokalizację, to tę wskażą sami gorzowianie. Wszyscy chętni, nie tylko rowerzyści mogą zgłaszać swoje propozycje i miejsca w których mogłyby zostać ustawione stojaki.

- Będą to stojaki rurowe, gdzie rower przyczepia się za ramę, a nie za koło. Jest to najlepsza forma zabezpieczenia naszego jednośladu. Do takiego stojaka będą mogły zostać przypięte dwa rowery, po jednym z każdej strony – tłumaczy Krzysztof Kropiński, oficer rowerowy Gorzowa.

Propozycje miejsc, gdzie powinny zostać ustawione stojaki można przesyłać na adres kropinski@um.gorzow.pl lub wpisywać w komentarzach na facebookowym profilu Rowerowy Gorzów. Jak zapewniają urzędnicy, stojaki pojawią się w naszym mieście w 2017 roku. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości