Wiadomości

Linia autobusowa 134 dla mieszkańców

7 lipca 2016, 12:45, aw
Od 1 września ma ruszyć w Gorzowie pilotażowa linia autobusowa nr 134, która połączy Zakanale ze szpitalem przy Dekerta. Władze czekają na uwagi mieszkańców w sprawie trasy autobusu.

Będzie to kolejna odpowiedź na apel mieszkańców. Chodzi o kolejne uruchomienie linii autobusowej o którą wnioskowali gorzowianie. Tym razem ma być to linia 134 z Zakanala na Dekerta. Niestety pierwsza linia, czyli 128 łącząca os. Górczyn z Piaskami i os. Staszica okazała się niewypałem.

Wielu mieszkańców zarzucało, że po pierwsze autobus w jedną stronę jedzie przez Piaski, a w drugą stronę całkowicie omija to osiedle. Drugą ważną kwestią były godziny kursowania linii 128, które były całkowicie niedopasowane do potrzeb osób uczących się i pracujących. Tym samym po siedmiu miesiącach kursowania, autobus został zlikwidowany.

Dlatego też wiadomość o uruchomieniu kolejnej linii pilotażowej  została odebrana z dystansem. Jednak władze zapewniają, że linia autobusowa 134 będzie stworzona przede wszystkim dla mieszkańców.
- Obecnie pracujemy nad najlepszym wariantem trasy i tym ile ma być kursów oraz w jakich godzinach. Jest kilka opcji jak ma pojechać autobus, jednak chcemy aby autobus odpowiadał potrzebom mieszkańców dlatego czekamy na głosy gorzowian - podkreśla Marek Świst, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej i transportu. Swoje uwagi można wysyłać m.in. na maila wgt@um.gorzow.pl

Wstępnie autobus linii 134 ma pojechać z ulicy Strażackiej do Arsenału tak, jak autobus linii 103, a następnie ul. Wybickiego, Kosynierów, Mickiewicza, Mieszka I, Roosevelta, Wyszyńskiego, Górczyńską, Czartoryskiego i Dekerta.

- Osoby, które złożyły petycję zaznaczyły, że interesuje je kilka kursów w ciągu dnia. Jednak my chcemy dodać kilka godzin więcej, ponieważ z tego autobusu do szpitala będą korzystali mieszkańcy Śródmieścia. Przede wszystkim chcemy dopasować te kursy do potrzeb mieszkańców, aby mogli dojechać do pracy czy też w odwiedziny do szpitala – tłumaczy Świst.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości