Wiadomości

Kawka wkracza do Śródmieścia

29 czerwca 2016, 13:17, aw
fot. Anna Warchoł
Rozpoczął się kolejny etap podłączania centralnego ogrzewania w gorzowskich kamienicach. Prace będą prowadzone m.in. przy ul. Borowskiego, Krzywoustego, Jagiełły czy też Wybickiego i zakończą się pod koniec września.

- W tym roku ruszył największy etap programu Kawka, ponieważ mamy aż 96 budynków do podłączenia. Prace są już zaawansowane, czyli pomieszczenia pod węzły zostały już wykonane w prawie 50 mieszkaniach. Ponadto instalacje wewnętrzne też już są w trakcie przygotowań.  Wszystko skazuje na to, że prace zakończą się pod koniec września lub początku października, tak aby mieszkańcy mogli korzystać z centralnego ogrzewania już podczas sezonu grzewczego 2016/2017 – komentuje Paweł Jakubowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Prace przy podłączaniu mieszkańców do sieci cieplnej będą prowadzone etapami, tak żeby ograniczyć do minimum utrudnienia w ruchu. W pierwszej kolejności wykonawca przystąpi do budowy przyłączy na odcinku ul. Borowskiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mieszka I, Chrobrego i ul. Dąbrowskiego. Utrudnienia związane będą z punktowymi zwężeniami jezdni do jednego pasa ruchu. Dodatkowo na potrzeby realizacji zadania wprowadzone będą okresowe zakazy zatrzymywania się wzdłuż północnej krawędzi ulicy.

Od 4 lipca planowane jest rozpoczęcie prac na ul. Borowskiego na odcinku od Armii Polskiej do Mieszka I, Chrobrego, wraz ze skrzyżowania z ul. Armii Polskiej. Tam podobnie jezdnia ulicy zwężona zostanie do jednego pasa ruchu, a ruch odbywał się będzie wahadłowo. Na omawianym odcinki ul. Borowskiego również nie będzie można parkować w trakcie robót.

Po zakończeniu każdego odcinka wykop będzie zasypywany i miejsce prac utwardzane tymczasowo kruszywem. Dopiero po zakończeniu całości prac przy danej ulicy wykonawca przystąpi do odtworzenia nawierzchni.

W kolejnych etapach w ramach programu KAWKA prace prowadzone będą na ul. Armii Polskiej, Dąbrowskiego, 30 Stycznia, Krzywoustego, Wybickiego. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości