Kawka wkracza do Śródmieścia

29 czerwca 2016, 13:17, aw
fot. Anna Warchoł
Rozpoczął się kolejny etap podłączania centralnego ogrzewania w gorzowskich kamienicach. Prace będą prowadzone m.in. przy ul. Borowskiego, Krzywoustego, Jagiełły czy też Wybickiego i zakończą się pod koniec września.

- W tym roku ruszył największy etap programu Kawka, ponieważ mamy aż 96 budynków do podłączenia. Prace są już zaawansowane, czyli pomieszczenia pod węzły zostały już wykonane w prawie 50 mieszkaniach. Ponadto instalacje wewnętrzne też już są w trakcie przygotowań.  Wszystko skazuje na to, że prace zakończą się pod koniec września lub początku października, tak aby mieszkańcy mogli korzystać z centralnego ogrzewania już podczas sezonu grzewczego 2016/2017 – komentuje Paweł Jakubowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Prace przy podłączaniu mieszkańców do sieci cieplnej będą prowadzone etapami, tak żeby ograniczyć do minimum utrudnienia w ruchu. W pierwszej kolejności wykonawca przystąpi do budowy przyłączy na odcinku ul. Borowskiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mieszka I, Chrobrego i ul. Dąbrowskiego. Utrudnienia związane będą z punktowymi zwężeniami jezdni do jednego pasa ruchu. Dodatkowo na potrzeby realizacji zadania wprowadzone będą okresowe zakazy zatrzymywania się wzdłuż północnej krawędzi ulicy.

Od 4 lipca planowane jest rozpoczęcie prac na ul. Borowskiego na odcinku od Armii Polskiej do Mieszka I, Chrobrego, wraz ze skrzyżowania z ul. Armii Polskiej. Tam podobnie jezdnia ulicy zwężona zostanie do jednego pasa ruchu, a ruch odbywał się będzie wahadłowo. Na omawianym odcinki ul. Borowskiego również nie będzie można parkować w trakcie robót.

Po zakończeniu każdego odcinka wykop będzie zasypywany i miejsce prac utwardzane tymczasowo kruszywem. Dopiero po zakończeniu całości prac przy danej ulicy wykonawca przystąpi do odtworzenia nawierzchni.

W kolejnych etapach w ramach programu KAWKA prace prowadzone będą na ul. Armii Polskiej, Dąbrowskiego, 30 Stycznia, Krzywoustego, Wybickiego. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości