Wiadomości

Utrudnienia podczas Dni Gorzowa

29 czerwca 2016, 10:35, red
fot. Anna Warchoł
Święto miasta rusza już w piątek, co oznacza spore utrudnienia w ruchu zwłaszcza dla zmotoryzowanych. Jednak największe problemy z dojazdem na Zawarcie pojawią się w sobotę, kiedy zostanie zamknięty most Staromiejski.

W związku z organizacją Dni Gorzowa 2016, planowane jest całkowite wyłączenie z ruchu kołowego w okresie od godz. 6:00 - 2 lipca 2016 r. do godz. 5:00 - 4 lipca 2016 r. następujących odcinków dróg:

-  Mostu Staromiejskiego (dla obu kierunków ruchu) wraz z przyległym do niego Rondem Św. Jerzego;

-  ulicy Fabrycznej na odcinku od Ronda Św. Jerzego do mostu kolejowego;

-  ulicy Wał Okrężny.

Zamknięcie ulicy Nadbrzeżnej od wjazdu przy „Wildomie” do ul. Wodnej planowane jest wcześniej, tj. od godz. 6:00 – 1 lipca do 4 lipca do godz. 5:00. Również wcześniej tj. od godz. 15:00 – 1 lipca na potrzeby ustawienia ogródków gastronomicznych planowane jest wyłączenie z ruchu ulicy Fabrycznej na odcinku od ul. Wawrzyniaka do ul. Towarowej.

Przejazd w trakcie weekendu z centrum miasta (skrzyżowanie przy Katedrze) do dzielnicy Zawarcie możliwy będzie przez Most Lubuski po trasie: ul. Sikorskiego – Warszawska – Rondo Santockie - Trasa Nadwarciańska – Rondo Kasprzaka – Koniawska – Rondo Grobla. O trasie objazdu informować będą ustawione tymczasowe znaki drogowe wskazujące objazd na Zawarcie. Natomiast przejazd do centrum miasta z Zawarcia (od ul. Śląskiej) możliwy będzie ulicą Wawrzyniaka – Kolejową – Przemysłową – Woskową – Zieloną – Trasą Nadwarciańską – do Ronda Santockiego.

W trakcie obowiązywania czasowej organizacji ruchu wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulic: Spichrzowa – Chrobrego – Nadbrzeżna oraz Przemysłowa – Mechaniczna. Natomiast na skrzyżowaniu ulic: Grobla – Woskowa – Zielona oraz Rondzie Santockim w przypadku blokowania się skrzyżowania planowane jest sterowanie ruchem przez funkcjonariuszy policji.

Z tras objazdu korzystać będą również autobusy MZK kursujące na pętlę Śląska Pole – Golfowe (linie 101, 111, 125, 404). W związku z powyższym na ulicy Śląskiej, Wawrzyniaka, Zielonej i Woskowej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe. Natomiast autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala (100, 103, 107, 110,) oraz linie podmiejskie obsługujące Gminę Deszczno przejadą Trasą Nadwarciańską, ul. Zieloną, ul. Grobla, gdzie powrócą na stałą trasę.

PARKOWANIE W DNIACH 2.07 – 3.07

Na czas Dni Gorzowa 2016 dla mieszkańców, którzy planują dojazd na imprezy własnym samochodem udostępnione zostaną bezpłatne parkingi. Będą to :

1.    Parking przy Filharmonii Gorzowskiej.

2.    Parkingu przy Targowisku na ul. Cichońskiego (czynny od piątku od 18:00, do poniedziałku do godz. 6:00)

3.    Parkingi na terenie GRH (wjazd od Przemysłowej i Targowej) – dostępne w sobotę 2 lipca od godz. 13:00 do 0:00 i niedzielę 3 lipca 10:00-0:00

4.    Na prawym pasie ruchu ul. Grobla (jezdnie w obu kierunkach) na odcinku od ul. Zielonej do ul. Św. Jerzego.

5.    Parkingi Strefy Płatnego Parkowania zlokalizowane w centrum miasta (parkowanie darmowe).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości