Wiadomości

Pobili i zabrali pieniądze

20 czerwca 2016, 14:34, inf. prasowa
fot. KWP w Gorzowie
Zaledwie kilka godzin zajęło gorzowskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju. Mężczyzna pobił, a następnie zabrał pokrzywdzonemu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Sąd zastosował wobec 38-latka trzymiesięczny areszt, grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, 15 czerwca w podwórzu jednej z kamienic w Gorzowie. Tam grupa mężczyzn piła piwo. Gdy alkohol się skończył, jeden z nich wyciągnął z kieszeni portfel z pieniędzmi, aby kupić kolejną partię piwa. Wtedy zauważył, że inny z mężczyzn próbuje zamachnąć się w jego stronę. Nie zdążył się jednak odsunąć i został uderzony pięścią w twarz. Pokrzywdzony upadł na ziemię. To nie zahamowało jednak agresji napastnika, który kopał leżącego mężczyznę po głowie. Po chwili zabrał mu portfel i uciekł. W portfelu poza pieniędzmi znajdowały się także dokumenty – dowód osobisty i książeczka wojskowa.

Dzień później pokrzywdzony złożył w Komendzie Miejskiej Policji zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. W tym momencie do działania przystąpili policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy kilka godzin, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca Gorzowa Wlkp. podejrzewanego o popełnienie przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia rozboju. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Podejrzany jednak dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy, dlatego grozić mu będzie aż do 18 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec 38-latka trzymiesięczny areszt.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości