Wiadomości

Taksówki na celowniku policjantów [zdjęcia]

17 czerwca 2016, 11:09, inf. prasowa
Gorzowska drogówka wzięła pod lupę taksówki i inne pojazdy świadczące odpłatny przewóz osób. Kontrolowana była trzeźwość kierujących, wymagane dokumenty i zezwolenia, a także obowiązkowe wyposażenie i oznaczenie taksówki. Wszystko po to, aby podróżni, wybierający ten środek transportu czuli się pewnie i bezpiecznie.

We wtorek i środę (14-15 czerwca) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego działania „TAXI”. Pojazdy z charakterystyczną lampą TAXI na dachu były szczegółowo kontrolowane przez mundurowych. Sprawdzano trzeźwość taksówkarzy oraz dokumenty, zezwolenia i licencje wymagane w tym zawodzie. Uwaga policjantów skupiała się również na stanie technicznym i obowiązkowym wyposażeniu taksówek. Układ kierowniczy, hamulcowy czy oświetlenie pojazdu to najważniejsze elementy techniczne mające wpływ na zachowanie się samochodu na drodze, a w konsekwencji na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Warto podkreślić, że każda taksówka musi być wyposażona w: taksometr z ważną legalizacją, co najmniej dwa miejsca dla pasażerów i dwoje drzwi z każdej strony, dodatkowe światło z napisem TAXI umieszczone na dachu, apteczkę i gaśnicę umieszczoną w łatwo dostępnym miejscu.

W trakcie dwudniowych działań policjanci nie stwierdzili rażących nieprawidłowości w kontrolowanych taksówkach. Nałożono zaledwie trzy mandaty karne i cztery pouczenia. Ten fakt niezmiernie cieszy. Sprawne taksówki i taksówkarze przestrzegający przepisów, to przede wszystkim bezpieczna, spokojna podróż i wyższy poziom bezpieczeństwa na drogach dla każdego z nas.

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 Taksówki na celowników policjantów

1/6 Taksówki na celowników policjantów

2/6 Taksówki na celowników policjantów

2/6 Taksówki na celowników policjantów

3/6 Taksówki na celowników policjantów

3/6 Taksówki na celowników policjantów

4/6 Taksówki na celowników policjantów

4/6 Taksówki na celowników policjantów

5/6 Taksówki na celowników policjantów

5/6 Taksówki na celowników policjantów

6/6 Taksówki na celowników policjantów

6/6 Taksówki na celowników policjantów

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości