Wiadomości

8-letnie dziecko pod wpływem amfetaminy [wideo]

7 czerwca 2016, 15:00, red
31-latek zrobił sobie napój z amfetaminą. Zapomniał jednak wypić całego i zostawił na stole. Odurzającym trunkiem poczęstował się 8-letni Wiktor. Gdy źle się poczuł, matka wezwała pogotowie.

Zdarzenie to miało miejsce w ubiegły piątek. Jak opowiada prokurator Dariusz Domarecki, napój z amfetaminą przygotował konkubent 28-letniej Dagmary D, trzy lata starszy Krystian M. Na nieszczęście dla dziecka, mężczyzna nie zdążył wypić całego płynu i odstawił szklankę na stół. Szybko zainteresował się nią 8-latek, który wypił kilka łyków. To wystarczyło, aby po chwili zaczęły występować u niego omamy i stany lękowe.

Matka na szczęście szybko wezwała pogotowie. To odwiozło dziecko do gorzowskiego szpitala. - Dziecko trafiło do szpitala w stanie zatrucia amfetaminą. Były to ostre objawami psychotyczne, maluch był pobudzony, z objawami lękowymi i omamami – opowiada doktor Piotr Gratkowski, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala wojewódzkiego w Gorzowie. Stan 8-latka był dość dobry. Wdrożono leczenie i następnego dnia objawy ustąpiły

Matka i jej 31-letni konkubent zostali zatrzymani przez policję. Oboje usłyszeli zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Matce dziecka 28-letniej Dagmarze D. grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast jej partnerowi 3 lata więzienia. Decyzją sądu rodzinnego 8-letni Wiktor oraz jego 7-letnia siostra Ania trafili pod opiekę brata kobiety. - W tej sytuacji matka nie sprawowała należytej opieki. Dagmara D. oraz Krystian M. tłumaczyli, że nie chcieli doprowadzić do takiej sytuacji- wyjaśnia prokurator Dariusz Domarecki.

Więcej na ten temat w naszym materiale filmowym:

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości