Uratowali psa leżącego na S3!

5 czerwca 2016, 11:52, red
fot. facebook.com/Łowczy-Miejski-Gorzów-Wielkopolski
- Jesteście moimi bohaterami - tak właśnie powinno to wyglądać - wzór do naśladowania oraz oklaski na stojąco dla Was – pisze na swoim profilu na FB Łowczy Miejski Gorzowa Wielkopolskiego. Ktoś uratował życie pieska potrąconego na S3.

Łowczy Miejski otrzymał informację o piesku potrąconym na trasie S3 na wysokości ul Kasprzaka. Wszystko to działo się w niedzileny poranek, około godziny 6:30. Jak czytamu na profilu, zgłoszeń o leżącym na drodze było dużo, ale też znalazła się ekipa podróżnych, która zatrzymała się, wezwała pomoc, zabezpieczyła miejsce wypadku i ostrożnie ściągnęła psiaka na pobocze. Podróżni założyli tez pieskowi opatrunek na najbardziej krwawiące miejsca. Piesek miał uszkodzone przednie łapki.

- Brawo za odwagę, obecność ŁM oraz karetki dla zwierząt LARW była czystą formalnością.Dziękuje również za cierpliwość, pomoc i opiekę nad psiakiem do czasu przybycia ŁM. Piesek żyje i został przetransportowany ambulansem do lecznicy celem dalszej diagnostyki i hospitalizacji – czytamy na profilu Łowczego Miejskiego.

Łowczy Miejski przypomina, że obowiązkiem sprawcy wypadku komunikacyjnego jest niezwłoczne zatrzymanie się oraz wezwanie odpowiednich służb ratunkowych oraz w miarę możliwości i własnych umiejętności udzielenie zwierzęciu pierwszej pomocy - należy pozostać na miejscu do momentu przyjazdu w/w służb i tylko w taki sposób unikniemy przykrych konsekwencji.

NIE BÓJMY się wezwać pomocy - naszym obowiązkiem jest wezwać pomoc i poczekać,aż ktoś to ranne zwierze przejmie od nas i wtedy możemy kontynuować podróż. Po konsultacji z dyżurnym do którego zgłosiliśmy ranne zwierze możemy poprosić o wskazanie lecznicy do której możemy je zawieźć - jest to lecznica z którą miasto zawarło umowę na obsługę takich przypadków i powiadomić ich o naszym przyjeździe - z pewnością w ten sposób poszkodowany zwierzak uzyska szybszą pomoc. Jeżeli zwierze jest zdrowe i łagodne możemy sami dostarczyć je do Schroniska dla bezdomnych zwierząt (tylko psy) Azorki przy ul. Fabrycznej.

Fotoreportaż


1/4 Uratowali psa leżącego na S3!

1/4 Uratowali psa leżącego na S3!

2/4 Uratowali psa leżącego na S3!

2/4 Uratowali psa leżącego na S3!

3/4 Uratowali psa leżącego na S3!

3/4 Uratowali psa leżącego na S3!

4/4 Uratowali psa leżącego na S3!

4/4 Uratowali psa leżącego na S3!

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości