Wiadomości

Nowe solarisy wyjadą na ulice Gorzowa

16 maja 2016, 11:42, red
Jeszcze w tym tygodniu do dyspozycji gorzowian zostanie oddanych 10 nowoczesnych Solarisów Urbino czwartej generacji. To pierwsza partia nowych pojazdów, która trafi do naszego miasta w ramach planu transportowego.

Pod koniec 2015 roku został rozstrzygnięty przetarg na leasing nowych autobusów. Wygrał go Solaris, który zaproponował, że do Gorzowa trafi czwarta generacja modelu Urbino 12. Autobusy będą napędzane silnikiem DAF MX11 o mocy 240 kW, który będzie zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6. Ponadto pojazdy będą bogato wyposażone.

W poniedziałek Urząd Miasta podał informacje, że 10 nowoczesnych Solarisów trafi do Gorzowa już we wtorek 17 maja. – Teraz pojazdy trzeba będzie zarejestrować oraz dopełnić resztę niezbędnych formalności. Jednak wszystko będzie robione tak, aby nowe autobusy zaczęły wozić pasażerów w możliwie jak najszybszym czasie – komentuje Ewa Sadowska-Cieślak, rzecznik gorzowskiego magistratu.

10 Solarisów Urbino 12 kosztowało miasto 13 mln zł. Co istotne, ich zakup wiąże się z planem transportowym, którego realizacja rozpocznie się już w czerwcu. Chodzi o remont torowisk tramwajowych w naszym mieście. Wówczas tramwaje zostaną całkowicie wyłączone z ruchu, a w ich miejsce na trasy wyjadą nowe autobusy. Na pierwszy ogień idzie remont torowiska na Warszawskiej na odcinku od ul. 9 Muz do Chichońskiego.

Oczywiście to nie ostatni zakup miasta, jeżeli chodzi o nowoczesne autobusy. W 2017 roku do Gorzowa ma trafić 15 kolejnych pojazdów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości