Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotę (7 maja) około południa. 4-letnia dziewczynka z nieustalonych do tej pory przyczyn wpadła do przydomowego szamba. Jak mówią świadkowie, tego dnia rodzice dziewczynki zamówili firmę, która zajmuje się wywożeniem nieczystości. Po oczyszczeniu, szambo pozostało otwarte- wtedy dziewczynka miała do niego wpaść. Matka dziecka, według niepotwierdzonych informacji, miała wejść na chwilę do domu, aby zabrać wcześniej zrobione pranie.
Dziewczynkę z szamba wyciągnęli rodzice i to oni pierwsi rozpoczęli akcję reanimacyjną. Po kilku minutach przyjechał na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Według świadków, akcja mająca na celu przywrócenie czynności życiowych 4-latki miała trwać bardzo długo. Kontynuowali ją lekarze w gorzowskim szpitalu, ale po 60 minutach lekarze poddali się.
Jak mówią nieoficjalnie lekarze, obrażenie dziewczynki były rozległe. Sprawą zajęła się gorzowska prokuratura. - Gorzowscy policjanci zatrzymali rodziców dziewczynki pod kątem narażenia na utratę zdrowia lub życia – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. W poniedziałek zostanie przeprowadzona sądowa sekcja zwłok zmarłej dziewczynki. Na chwilę obecna prokuratura nie postawiła nikomu zarzutów.
|
Trasa koncertowa promująca najnowszą płytę Ankh - Z Wiatrem
20 lutego 2026
kup bilet |
|
Varius Manx & Kasia Stankiewicz 90'/35
26 stycznia 2026
kup bilet |
|
The Legacy - tribute to Iron Maiden | Koncert na trasie KILLERS CAN WAIT 2026
4 kwietnia 2026
kup bilet |
|
Kobiecy koncert światowych przebojów
3 marca 2026
kup bilet |