Drogowcy w poniedziałek wrócą na Jagiełły

6 maja 2016, 11:06, red
Na ulice Jagiełły robotnicy wrócą już 9 maja. Utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej do piątku, o ile znów nie wydarzy się nic nadzwyczajnego. Pasażerów MZK również czekają zmiany.

W poniedziałek przeprowadzone zostanie frezowanie nawierzchni ul. Jagiełły na odcinku od skrzyżowania z ul. Walczaka do skrzyżowania z ul. Wybickiego. Prace wykonywane będą przy czasowym zamknięciu jezdni ul. Jagiełły. W tym czasie kierowcy zostaną skierowani na trasy objazdowe:

- dla zamknięcia jezdni północnej objazd poprowadzony zostanie ulicami: Drzymały – Borowskiego – Armii Polskiej – Wybickiego;

- dla zamknięcia jezdni południowej objazd poprowadzony zostanie ulicami ul. Sikorskiego – Warszawską - Głowackiego – do ul. Walczaka

W trakcie przerw pomiędzy poszczególnymi etapami robót jezdnia ul. Jagiełły będzie udostępniana dla pojazdów indywidualnych. Prosimy w miarę możliwości o omijanie ul. Jagiełły, wybierając wskazane trasy objazdowe i inne trasy alternatywne.

Od 11 maja do 12 maja br. układana będzie nowa warstwa ścieralna na północnej jezdni w kierunku ul. Chrobrego. Odcinek od ul. Walczaka do ul. Drzymały wykonywany będzie połówkowo, przy zachowaniu przejazdu do ul. Drzymały, natomiast na dalszym odcinku ul. Jagiełły zostanie całkowicie wyłączona z ruchu, a ulica Dąbrowskiego będzie funkcjonować jako droga „ślepa” bez przejazdu.

Od 13 maja planowane jest rozpoczęcie robót na jezdni południowej, wyłączając ją całkowicie z ruchu w kierunku ul. Warszawskiej i Walczaka. Objazd w trakcie zamknięcia wyznaczony zostanie ul. Sikorskiego – Warszawską – Głowackiego – Nową - do ul. Walczaka. W trakcie zamknięcia jezdni ul. Jagiełły, ulica Wełniany Rynek funkcjonować będzie jako droga „ślepa”, a wjazd na ul. Dzieci Wrzesińskich od ul. Jagiełły będzie niemożliwy.

W trakcie przerw pomiędzy poszczególnymi etapami robót jezdnia ul. Jagiełły będzie udostępniana dla pojazdów indywidualnych. Prosimy w miarę możliwości o omijanie ul. Jagiełły, wybierając wskazane trasy objazdowe i inne trasy alternatywne.

Zmiany w trasach autobusów MZK

Linie autobusów MZK, które przejeżdżają ul. Jagiełły w obu kierunkach, w trakcie robót od 9-14 maja br. zostaną przekierowane na tymczasową trasę z wykorzystanie ulic: Walczaka – Głowackiego – Warszawska – Sikorskiego. Na nowej trasie autobusy korzystać będą z istniejących przystanków na ul. Chrobrego, Warszawskiej i Głowackiego. Dodatkowo zastępczy przystanek autobusowy wyznaczony zostanie na ul. Sikorskiego za skrzyżowaniem z ul. Pionierów (przed budynkiem Urzędu Miasta). Tym samym zawieszone zostaną przystanki „Jagiełły” na ul. Jagiełły oraz na ul. Walczaka przystanki „GLS”, „Walczaka” (przy skrzyżowaniu z Jagiełły).

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości