Wiadomości

Do Berlina z utrudnieniami

4 maja 2016, 15:12, Marcin Kluwak
Pod koniec miesiąca wydłuży czas przejazdu pociągu na trasie Gorzów – Berlin. Wszystko to przez prace torowe prowadzone po stronie niemieckiej. Na części trasy pasażerowie będą musieli przesiadać się do autobusów – to wydłuży podróż o 25 minut.

O zmianach w kursowaniu pociągu do Berlina poinformował nas czytelnik, który przysłał e-maila na naszą skrzynkę kontakt@gorzowianin.com. Jak wynikało z listu, pasażerowie przez wydłużony czas przejazdu z Berlina utracą w Krzyżu bardzo dobre skomunikowanie z pociągiem Intercity jadącym w kierunku Krakowa. - Jakiś mądry wprowadził zmianę i od 31.05 pociąg z Berlina będzie w Gorzowie dopiero o 20.50 i niestety na pociąg Intercity w Krzyżu już się nie zdąży. Trzeba wyjechać dużo szybciej i w Krzyżu czekać 2,5 godziny , zamiast jak jest jeszcze do 30 maja - 15 minut – czytamy w liście od naszego czytelnika.

Faktycznie, Pociąg z Berlina w Gorzowie zamiast o 20:30 będzie o 20:55. Później będzie też w Krzyżu – dokładnie o 21:43, przez co traci skomunikowanie z pociągiem intercity do Krakowa. Jaka jest przyczyna tej zmiany? Według rozkładu jazdy jeszcze 30 maja pociąg z Berlina ma zaplanowany postój w Kostrzynie od 19:44 do 20:00. Natomiast kolejnego dnia szynobus z Kostrzyna w kierunku Gorzowa i Krzyża wyjeżdżać ma o 20:25. - Późniejsze godziny kursowania wynikają z prac torowych prowadzonych na terenie Niemiec – informuje Michał Stilger ze spółki Przewozy Regionalne. Jak się dowiedzieliśmy, przez miesiąc na części trasy pasażerowie podróżujący do i z Berlina będą przesiadali się do autobusów zastępczych. - Tymczasowa organizacja ruchu po stronie niemieckiej wymusiła zmianę godzin kursowania pociągu również na odcinku krajowym – dodaje Stigler.

Zmianie ulegnie też rozkład jazdy w kierunku Berlina. Od 31 maja pociąg z Gorzowa wyjeżdżać będzie 23 minuty wcześniej – o 8:05 (do tej pory była to godzina 8:28). Według rozkładu wydłużony został czas postoju na stacji Kostrzyn. Do Berlina pociąg dojedzie o planowo – o 10:28.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości