Masa rowerów opanuje miasto

27 kwietnia 2016, 10:37, aw
fot. Marcin Kluwak
W piątek odbędzie się pierwsza w tym roku masa rowerowa. Cykliści wystartują o godz. 18 ze Starego Rynku w Gorzowie i pokonają niespełna 12-kilometrową trasę.

Organizowanie mas rowerowych przez stowarzyszenie Rowerowy Gorzów stało się już w naszym mieście tradycją. Impreza z każdą edycję przyciąga coraz więcej gorzowian, którzy wspólnie przejeżdżają kilkanaście kilometrów ulicami miasta.

Pierwszy w tym roku przejazd cyklistów ma przypomnieć wszystkim kierowcom, że na drogi wrócili nie tylko motocykliści, ale również rowerzyści. Jednak impreza ma propagować  przede wszystkim jazdę na rowerze i zdrowy tryb życia.

W pierwszej w tym roku masie rowerowej na uczestników czeka 12-kilometrowa trasa. Rowerzyści wystartują w piątek o godz. 18 ze Starego Rynku i pojadą ul. Sikorskiego – Warszawską – Trasą Nadwarciańską – Grobla – Zieloną – Mazowiecką – Przemysłową – Rondem Św. Jerzego – Chrobrego – Wybickiego – Łokietka – Rondem Kosynierów Gdyńskich – Moniuszki – Norwida – Skłodowskiej-Curie – Kasprowicza – Chopina – Al. Konstytucji 3 Maja – Marcinkowskiego – Matejki – Kosynierów Gdyńskich – Łokietka – Wybickiego – Chrobrego - Sikorskiego i wrócą na Stary Rynek.

- W związku z przejazdem rowerzystów na wymienionych ulicach nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu kołowego. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach regulacji ruchu drogowego oraz zwracanie uwagi na komunikaty policji oraz osób odpowiedzialnych z ramienia organizatora za przebieg przejazdu – mówi Krzysztof Kropiński, oficer rowerowy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości