Wiadomości

Miasto kupi nowe autobusy, ale nie elektryczne

9 kwietnia 2016, 17:48, Anna Warchoł
autotransport.pl
Władze Gorzowa szykują się do zakupu kolejnych 10 autobusów. Będą to pojazdy o silnikach diesla, a nie tak jak wiele osób miało nadzieję – zasilane elektrycznie. Taką możliwość wykluczył wiceprezydent Łukasz Marcinkiewicz.

Wielokrotnie podczas dyskusji o komunikacji miejskiej w Gorzowie i zakupie nowego taboru, pojawiały się głosy mieszkańców, którzy chcieliby w naszym mieście nowoczesne autobusy elektryczne. Takie od kilku lat testowała Zielona Góra, a w tym roku planuje ogłoszenie przetargu na ich zakup. Pojazdy zasilane energią elektryczną będą stanowił 50 proc. taboru zielonogórskiego w 2018 roku.

Dlatego też wiadomość o tym, że władze Gorzowa będą ubiegać się o możliwość dofinansowania na zakup autobusów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko napawało optymizmem. Tym bardziej, że do zdobycia jest wsparcie w wysokości do 10 mln złotych - taka kwota pozwoliłaby na zakup około 10 nowych autobusów.

Postanowiliśmy zapytać się wiceprezydenta Łukasza Marcinkiewicza czy w Gorzowie pojawią się w najbliższych latach autobusy elektryczne – nawet w formie testowej. Niestety odpowiedź nie była pocieszająca.

- Nie planujemy testowania autobusów elektrycznych, jest to wciąż nowa technologia i nie wiadomo w którą stronę się to rozwinie. My stawiamy na bardzo nowoczesne i ekologiczne autobusy, ale o silnikach diesla o najwyższej normie ochrony środowiska Euro6 – komentuje wiceprezydent Marcinkiewicz.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości