Wiadomości

Policyjny pościg za skradzionym golfem

4 kwietnia 2016, 16:19, red
fot. KWP
W miniony weekend policjanci z Gorzowa próbowali zatrzymać na Al. Odrodzenia do kontroli volkswagena golfa. Jednak kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że auto zostało skradzione dzień wcześniej na terenie Niemiec.

Był piątek 1 kwietnia, kilka minut przed godz. 21. Gorzowscy policjanci patrolujący Al. Odrodzenia zauważyli volkswagena golfa, który odpowiadał rysopisowi auta skradzionego dzień wcześniej na terenie Niemiec.

Policjanci próbowali zatrzymać golfa do kontroli, jednak kierowca zaczął uciekać ul. Pomorską w kierunku ronda Santockiego. – Auto wjechało na rondzie pod prąd i zatrzymało się dopiero, kiedy zablokował go kolejny radiowóz. Z samochodu wybiegł pasażer, który próbował uciekać na pieszo. Jednak szybko został dogoniony przez policjantów – mówi Tomasz Bartos z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Okazało się, że autem jechało dwóch mężczyzn w wieku 41 i 31 lat. Policjanci znaleźli również w samochodzie niewielkie ilości marihuany i amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży samochodu.

 31-letni pasażer, który działał w warunkach recydywy odpowie również za posiadanie narkotyków. Prokurator Rejonowy w Gorzowie zastosował wobec mężczyzn dozór policji i poręcznie majątkowe.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości