Wiadomości

Na 10 się nie skończy. Będą kolejne autobusy

29 marca 2016, 12:27, aw
Pod koniec kwietnia do Gorzowa trafi 10 nowych, niskopodłogowych autobusów. Jednak na tym nie koniec . Miasto planuje zakup kolejnych 15 nowoczesnych pojazdów jeszcze w tym roku.

Rewolucja transportowa na dobre rozpocznie się w 2017 roku. Wówczas z ruchu zostaną wyłączone wszystkie tramwaje w mieście. Zmodernizowane zostanie prawie 6 kilometrów torowisk na odcinkach: Kostrzyńska, Sikorskiego, Dworcowa, Warszawska, Walczaka (od stacji Shell do Energetyków), a w stronę osiedla Piaski będzie to Chrobrego od Łokietka do Borowskiego. Koszt samej modernizacji to 71 mln zł. Planowany termin zakończenia to 2018 rok.

Przez ten czas, ich miejsce zajmą autobusy komunikacji zastępczej. Dlatego też miasto przygotowując się do realizacji planu transportowego kupiło już 10 autobusów niskopodłogowych, które trafią pod koniec kwietnia do Gorzowa.

Jak się okazuje, to nie jedyny zakup nowoczesnego taboru przez władze. Miasto ma w planach zakup kolejnych 15 niskopodłogowych autobusów. – Wystąpiliśmy już z wnioskiem o zgodę na zakup kolejnych autobusów. Chcemy postępowanie przetargowe rozstrzygnąć jeszcze w tym roku, aby 15 nowych autobusów trafiło na ulice Gorzowa w styczniu 2017 roku. Chcemy w ten sposób sprostać wyzwaniom przewozowym, które czekają na nas w ramach zawieszenia kursowania tramwajów – komentuje Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Autobusy, które trafią do Gorzowa to Solarisy Urbino 12. Autobusy będą napędzane silnikiem DAF MX11 o mocy 240 kW, który będzie zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6. Ponadto pojazdy będą bogato wyposażone.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości