Chciał wręczyć 5 tys. euro łapówki policjantom

25 marca 2016, 10:19, red
fot. KWP
Gorzowscy policjanci zatrzymali 26-letniego obywatela Bułgarii, który jechał samochodem po pijaku. W trakcie interwencji zaproponował policjantom łapówkę. Gdy odmówili, zaczął grozić jednemu z nich. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Wszystko działo się nocy z wtorku 23 marca na środę 24 marca przy ul. Koniawskiej. Dyżurny gorzowskiej komendy uzyskał informację, że po ulicy ma jeździć samochód, którego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci patrolujący Zawarcie i Zakanale kilka minut po godzinie pierwszej zauważyli na Koniawskiej jadącego w kierunku Deszczna osobowego mercedesa.

Samochód miał włączone tylko światła pozycyjne i jechał lewym pasem ruchu - „pod prąd”. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli, jednak mężczyzna zaczął uciekać. Pościg za autem nie trwał długo. Kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został szybko obezwładniony przez patrol policji.

Od 26-letniego mężczyzny czuć było alkohol. Po sprawdzeniu okazało się, że ma w orgaizmie ponad 2 promile alkoholu. Obywatel Bułgarii przyznał się w rozmowie z policjantami, że nie posiada prawa jazdy. Po chwili powiedział, że zapłaci im 1000 euro, jeśli go wypuszczą. Policjanci słysząc te słowa, poinformowali mężczyznę, że proponowanie korzyści majątkowych funkcjonariuszowi publicznemu jest w Polsce przestępstwem. Wtedy kierujący odparł, że jest w stanie zapłacić im nawet 5000 euro.

Gdy mundurowi ponownie odmówili, wtedy mężczyzna stał się agresywny. Zaczął ich obrażać, a nawet grozić jednemu z policjantów pozbawieniem życia. Został zatrzymany w gorzowskiej komendzie. Mercedes, którym poruszał się obywatel Bułgarii został odholowany na policyjny parking.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał trzy zarzuty: obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i kierowania gróźb karalnych. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości