Linia 134 - petycja jest - na decyzję długo poczekamy

23 marca 2016, 16:41, Marcin Kluwak
Petycja złożona, ale czy będzie połączenie – tego nie wiadomo. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Zawarcia chce utworzenia linii autobusowej numer 134, która miałaby połączyć odległe dzielnice ze szpitalem przy Dekerta.

Pod petycja do prezydenta Wójcickiego podpisało się 800 mieszkańców. Była ona dostępna na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej. Podczas środowej sesji już wydrukowana i oprawiona trafiła na prezydenckie biurko.

Czego domagają się mieszkańcy? Jak sami mówili, chcą utworzenia tej linii, bo obecnie bardzo trudno dostać się ze Strażackiej w kierunku osiedla Górczyn czy też do samego szpitala przy Dekerta. Mieszkańcy Zakanala zupełnie słusznie czują się też zepchnięci na margines. - Wszystko teraz buduje się na Mnahtatanie, tworzone są nowe drogi, sklepy, przedszkola – a o nas – gorszych mieszkańcach Gorzowa się zapomina – żalili się na popularnym portalu społecznościowym mieszkańcy Zakanala.

Utworzenie nowej linii odpowiadałoby na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców osiedli, które nadal się rozbudowują i których liczba mieszkańców wciąż wzrasta – obecnie kursująca linia 103 bywa przeładowana, zaś nowo powstała linia odciążałaby ją, szczególnie w godzinach szczytu zwiększając komfort podróżowania – czytamy z kolei w petycji.

Co na to władze miasta? Nie mówią co prawda nie, ale nie ma tez żadnych konkretnych deklaracji. - Czeka nas komunikacyjna rewolucja i dosyć duża. Będziemy pracować nad nową siatką połączeń. Myślę że w połowie roku możemy się spodziewać decyzji. Badamy potoki ruchu w poszczególnych autobusach i liniach i to da nam odpowiedź czy taka linia zostanie utworzona – mówił wiceprezydent Łukasz Marcinkiewicz.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości