Złodziej golfa wpadł przez podrobioną tablicę

21 marca 2016, 15:17, red
fot. KWP
Policjanci z Gorzowa zatrzymali do kontroli osobowego golfa. Podczas sprawdzania pojazdu, okazało się, że został wcześniej skradziony na terenie Niemiec, a jego właściciel nawet nie zdążył zgłosić jego kradzieży.

W sobotni poranek 18 marca patrol drogówki zauważył jadący ul.  Kostrzyńską w kierunku centrum volkswagena golfa. - Samochód miał zamontowaną tablicę rejestracyjną, znacznie odbiegającą od oryginalnego wyglądu. To właśnie wzbudziło u policjantów podejrzenie, że pojazd może być niedopuszczony do ruchu albo nawet skradziony – mówi Maciej Kimet z lubuskiej policji.

Policjanci próbowali zatrzymać pojazd, jednak kierowca nie reagował na sygnały. Auto zatrzymało się dopiero na Sikorskiego. W golfie podróżowało dwóch mężczyzn – 25-latek oraz 17-latek, obaj to mieszkańcy powiatu gorzowskiego.

Po dokładnym sprawdzeniu wnętrza auta, pod fotelem kierowcy policjanci znaleźli niemieckie tablice rejestracyjne. Poza tym stacyjka w samochodzie była uszkodzona. – Mężczyźni zachowywali się nerwowo, nie odpowiadali na pytania policjantów i nie mieli przy sobie dokumentów od samochodu. Przy pomocy Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że właściciel golfa nawet nie wiedział o kradzieży – relacjonuje Kimet.

Skradziony golf trafił na policyjny parking i niebawem wróci do Niemiec. Natomiast mężczyźni odpowiedzą za kradzież auta. 25-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast młodszym z mężczyzn zajmie się sąd dla nieletnich.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->