Uwierzymy, jak zobaczymy

19 marca 2016, 09:20, Marcin Kluwak
Z Krzyża o 7:38, z Gorzowa o 8:30. W Berlinie pociąg będzie o 10:28. Wygląda na to, że „Never Ending Story” w końcu będzie miała swój szczęśliwy finał. Uwierzymy, jak zobaczymy i dojedziemy do Berlina.

Nie jest to zapewne wynik naszego (według niektórych bardzo kontrowersyjnego) felietonu, ale tego samego dnia, po publikacji, na stronach internetowych urzędu marszałkowskiego pojawiła się informacja, że jednak pociąg ruszy i to 20 marca! Czyli już jutro!

Poniżej informacja prasowa z UMWL:

To już pewne! Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 20 marca ruszy połączenie kolejowe Krzyż-Gorzów Wlkp. -Berlin. - Jest zgoda nowego prezesa spółki Przewozy Regionalne - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Samorząd województwa zabezpieczył na realizację połączenia kwotę bisko 1 mln zł. Środki te pochodzić będą z budżetu województwa.

Sukces na portalu społecznościowym odtrąbili też politycy, którzy tak bardzo zabiegali o uruchomienie tego pociągu. Senator Komarnicki pisze: „Nareszcie CIĘŻKA praca zaczyna przynosić efekty, rusza legendarny pociąg do Berlina. Dziewięć lat oczekiwania ale lepiej późno niż wcale,chce w tym momencie podziękować Zarządowi Urzędu Marszałkowskiemu, Zarządowi Przewozów Regionalnych oraz Dyrekcji Ariva z którą współpracowałem bardzo blisko 18 m-cy. To jest dobra wiadomość dla naszego okręgu z Północy-:) „

Żadna z dostępnych w sieci wyszukiwarek połączeń nie ma w swoich zasobach tego połączenia. Jedynie na stronie portalpasazera.pl, czyli na oficjalnej stronie zarządcy liniami kolejowymi możemy znaleźć nowy pociąg w kategorii InterRegio, który jednak swój bieg kończy w Kostrzynie nad Odrą. W internecie nie można też kupić biletu na ten pociąg.  

[Aktualizacja godz. 13:50]

Komunikat w sprawie uruchomienia bezpośredniego połączenia wysłało też biuro prasowe spółki Przewozy Regionalne:

Nowe połączenie zostało stworzone myślą o mieszkańcach Gorzowa Wielkopolskiego i innych miejscowości położonych na północy województwa lubuskiego. Bezpośredni pociąg relacji Krzyż – Berlin Lichtenberg będzie miał charakter przyspieszony, dzięki czemu podróż z Gorzowa Wielkopolskiego do Berlina zajmie tylko dwie godziny, a w relacji powrotnej kilka minut krócej. Pociąg będzie się zatrzymywał także na stacjach: Nowe Drezdenko, Strzelce Krajeńskie Wschód, Gorzów Wielkopolski Wieprzyce, Witnica i Kostrzyn. Pociąg będzie finansowany przez samorząd województwa lubuskiego, a partnerami, w kooperacji z którymi Przewozy Regionalne będą obsługiwały to połączenie, są Arriva RP i niemieccy przewoźnicy NEB oraz DB Regio. Połączenie będzie obsługiwane wygodnymi autobusami szynowymi dostarczanymi przez naszych partnerów.

Na odcinku krajowym, podobnie jak w innych pociągach regionalnych kursujących w Lubuskiem, będzie obowiązywała najkorzystniejsza dla podróżnych taryfa REGIO. Gorzowianie podróżujący do Berlina będą mogli korzystać z niższej w stosunku do cen biletów międzynarodowych taryfy Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB), w ramach której normalny bilet z Gorzowa Wlkp. do stolicy Niemiec kosztuje jedynie 12 euro, ulgowy 9 euro, a grupowy (dla maksymalnie pięciu osób) tylko 36 euro

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości