Gorzowianin oszukiwał ludzi z całej Polski

18 marca 2016, 12:14, red
fot. KWP
Przez niemal 10 lat wielokrotnie karany mieszkaniec Gorzowa unikał więzienia. 42-latek uciekł z kraju na Wyspy Brytyjskie. Tam w końcu został zatrzymany przez policję.

Pod koniec lat 90. 42-letni dziś mężczyzna prowadził działalność gospodarczą. Specjalizował się w sprzedaży odkurzaczy i filtrów. Nie robił tego jednak w zgodzie z prawem. Podpisywał umowy, pobierał zaliczki, a następnie znikał. Kontrahenci nigdy nie otrzymywali sprzętu, za który zapłacili. Oszukał kilkanaście osób na ogromne, jak na tamte czasy, kwoty. Mężczyzna odpowiedział za te przestępstwa i odbył karę pozbawienia wolności. Następnie wyjechał z Gorzowa.

Swoją przestępczą działalność kontynuował między innymi w Warszawie. W czterech kolejnych sprawach związanych z oszustwami na terenie Polski zasądzono wobec niego niemal 7 lat więzienia. - Mężczyzna nie miał zamiaru trafić za kratki. Ślad po nim zaginął. Nie utrzymywał kontaktu z nikim z bliskich osób. Dokumentacja dotycząca poszukiwań 42-latka została rozpoczęta w lipcu 2006 roku – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Kilkukrotnie próbowano ustalić jego miejsce pobytu, jednak bezskutecznie. Dopiero w październiku 2015 roku okazało się, że 42-latek może przebywać poza granicami kraju pod zmienionym nazwiskiem. Gorzowscy policjanci przekazali informację do sądu, który wystawił europejski nakaz aresztowania. To pozwoliło zatrzymać poszukiwanego pod koniec lutego na Wyspach  Brytyjskich. Mężczyzna oczekuje na ekstradycję do Polski

Za 42-latkiem wystawiono cztery listy gończe. Po powrocie do kraju będzie odbywał karę 7-letniego więzienia, a także oczekiwał na zakończenie trzech spraw związanych z oszustwami.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości