Zabili psa i wyrzucili na pole

17 marca 2016, 12:28, red
Bili i uderzali ostrym narzędziem, powodując cierpienie i ból zwierzęcia. W swoim zachowaniu byli na tyle brutalni, że w konsekwencji spowodowali śmierć czworonoga. Wszystko to działo się pod Witnicą w miniony poniedziałek.

Zdarzenie miało miejsce na posesji jednego z mieszkańców podwitnickiej miejscowości. Mężczyźni bestialsko zabili psa, a później wynieśli go na pobliskie pole. Policję o tym zdarzeniu zaalarmował jeden z mieszkańców. On widząc krzywdę czworonoga i godne potępienia zachowanie dwóch 58-latków postanowił zareagować.

Policjanci po przyjeździe we wskazane miejsce znaleźli na polu ciało psa. Praca jaką tego samego dnia wykonali m. in. rozmowa z mieszkańcami tej miejscowości pozwoliła na szybkie wytypowanie osób, które mogły mieć związek z zabiciem czworonoga. Przeprowadzona sekcja wykazała, że zwierzak został zabity najprawdopodobniej przy użyciu ostrego narzędzia. Zebrane dowody pozwoliły na zatrzymanie następnego dnia dwóch 58-latków, mieszkańców tej samej miejscowości. Obaj zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy, gdzie trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Grozi im teraz nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Gorzowie Wlkp. zastosował wobec obu podejrzanych dozór Policji.

- Nie powinniśmy pozostawać głusi na tego typu przypadki okrucieństwa wobec zwierząt. Gdy tylko dotrze do nas sygnał czy informacja, że ktoś znęca się nad zwierzętami, bez wahania wybierzmy numer 112 lub 997. Dzięki szybkiej reakcji, szansa na uratowanie psa, kota czy innego, nawet najmniejszego zwierzęcia będzie większa – mówi Tomasz Bartos z zespołu prasowego lubuskiej policji.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości