Młodociany podpalacz uciekł ze szpitala psychiatrycznego

16 marca 2016, 15:10, red
fot. KWP
Policjanci odnaleźli mężczyznę, który uciekł ze szpitalnego oddziału zamkniętego – wcześniej był zatrzymany za podpalenia – piwnic i mieszkań na Gwiaździstej.

To była zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza. Zaangażowanych w nią było kilkudziesięciu policjantów z Gorzowa i nie tylko. Każdy z patroli miał przy sobie zdjęcie poszukiwanego. Penetrowano przystanki, dworce, parki miejskie czy pustostany. W końcu udało się złapać 19-letniego zbiega.

Do szpitala trafił on po zatrzymaniu przez policjantów w lutym bieżącego roku. Był on podejrzany o serię podpaleń piwnic i drzwi w blokach przy Gwiaździstej. Decyzją sądu młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Ze względu na stan zdrowia trafił na oddział zamknięty szpitala.

Uciekł w czwartek – 10 marca. Policjanci z Gorzowa przystąpili do szeroko zakrojonych poszukiwań. W działaniach brali udział mundurowi z kilku wydziałów i komisariatów Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Policjanci sprawdzali adresy, pod którymi mógł przebywać 19-latek. O poszukiwaniach wiedzieli również policjanci z sąsiednich jednostek. Działania prowadzone były wielokierunkowo. We wtorek 15 kryminalni z I Komisariatu Policjanci w Gorzowie Wlkp., dzięki pracy operacyjnej wytypowali miejsce, w którym mógł on przebywać. Trop prowadził do jednego z mieszkań w Gorzowie. 19-latek był zaskoczony wizytą Policji, jednak nie stawiał oporu.

Mężczyzna jest również łączony z innymi przestępstwami popełnionymi na terenie Gorzowa. Odpowie również za ucieczkę z oddziału zamkniętego, za co grozi mu nawet do dwóch lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości