Jechała wężykiem po Sikorskiego

16 marca 2016, 14:39, inf prasowa
fot. KWP
2,5 promila alkoholu w swoim organizmie miała 32-letnia kobieta, którą zatrzymali gorzowscy policjanci w samym centrum Gorzowa. Kobieta jechała wężykiem, co wzbudziło uzasadnione podejrzenia funkcjonariuszy.

Wszystko to miało miejsce w nocy z 14 na 15 marca na ulicy Sikorskiego, czyli w samym sercu miasta – kilkanaście minut po godzinie drugiej. Policjanci prewencji patrolując ulice miasta zauważyli wyjeżdżający z parkingu samochód marki renault. Styl jazdy i manewry wykonywane na drodze wzbudziły u policjantów podejrzenie, że kierowca tego samochodu może być nietrzeźwy. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że pojazdem kierowała kobieta, od której czuć było silny zapach alkoholu.

Kobietę zatrzymano i przewieziono do gorzowskiej komendy. Tam sprawdzono jej trzeźwość. Okazało się, że w organizmie miała 2,5 promila alkoholu. Kobieta w rozmowie z policjantami powiedziała, że piła alkohol poprzedniego wieczoru, nie wie jednak, dlaczego wsiadła za kierownicę.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości wobec kobiety może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej trzech lat, grzywna, a nawet pozbawienie wolności do lat dwóch.

Policjanci przypominają, że zarówno w Komendzie Miejskiej Policji, jak i w obu komisariatach położonych na terenie miasta można codziennie, 24 h na dobę zbadać stan trzeźwości. Dzięki znajdującym się tam urządzeniom - Alcoblow w ciągu kilku sekund będziemy mieć pewność czy możemy wsiąść za kierownicę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości