Wiadomości

Jechała wężykiem po Sikorskiego

16 marca 2016, 14:39, inf prasowa
fot. KWP
2,5 promila alkoholu w swoim organizmie miała 32-letnia kobieta, którą zatrzymali gorzowscy policjanci w samym centrum Gorzowa. Kobieta jechała wężykiem, co wzbudziło uzasadnione podejrzenia funkcjonariuszy.

Wszystko to miało miejsce w nocy z 14 na 15 marca na ulicy Sikorskiego, czyli w samym sercu miasta – kilkanaście minut po godzinie drugiej. Policjanci prewencji patrolując ulice miasta zauważyli wyjeżdżający z parkingu samochód marki renault. Styl jazdy i manewry wykonywane na drodze wzbudziły u policjantów podejrzenie, że kierowca tego samochodu może być nietrzeźwy. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że pojazdem kierowała kobieta, od której czuć było silny zapach alkoholu.

Kobietę zatrzymano i przewieziono do gorzowskiej komendy. Tam sprawdzono jej trzeźwość. Okazało się, że w organizmie miała 2,5 promila alkoholu. Kobieta w rozmowie z policjantami powiedziała, że piła alkohol poprzedniego wieczoru, nie wie jednak, dlaczego wsiadła za kierownicę.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości wobec kobiety może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej trzech lat, grzywna, a nawet pozbawienie wolności do lat dwóch.

Policjanci przypominają, że zarówno w Komendzie Miejskiej Policji, jak i w obu komisariatach położonych na terenie miasta można codziennie, 24 h na dobę zbadać stan trzeźwości. Dzięki znajdującym się tam urządzeniom - Alcoblow w ciągu kilku sekund będziemy mieć pewność czy możemy wsiąść za kierownicę.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości