Gang złodziei i paserów skazany

15 marca 2016, 12:44, red
Piotr Ż. na sali sądowej | fot. Marcin Kluwak
We wtorek 15 marca w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie gangu złodziei, który zajmował się sprzedażą kradzionych luksusowych samochodów. Łącznie oskarżonych było 18 osób, którym postawiono łącznie 90 zarzutów.

Byli to szefowie jednego z gangów 40-letni Tomasz K. i 45-letni Arkadiusz J., sześciu złodziei samochodów Jacek W., Jarosław K., Marcel R., Adam B. Jacek W. i Marek G., a także osoby przygotowujące auta do sprzedaży, czyli właściciele "dziupli" w podgorzowskiej gminie Deszczno, w tym Piotr Ż. oraz osoby podrabiające numery VIN, dokumenty samochodów i potwierdzenia z urzędów celnych. Oskarżone zostały również inne osoby tzw. słupy na które rejestrowano auta. Jest też kilku klientów tej grupy, w tym Józef F., były gorzowski radny, a obecnie prezes Lubuskiej Fundacji Zachodnie Centrum Gospodarcze.

Znany gorzowianin jest jednym z kilkunastu oskarżonych. Dla większości z nich prokurator żądał przed sądem kar w zawieszeniu. Szefowie gangu Tomasz K. i Arkadiusz J. współpracowali ze śledczymi i przyznali się do winy. Za to prokuratura chciała dla nich kary czterech lat więzienia w zawieszeniu na 10 lat oraz po ponad 20 tys. zł grzywny. O karę czteroletniej odsiadki bez zawieszenia jej wykonania prokurator wnioskuje w przypadku dwóch złodziei, którzy już w trakcie trwającego procesu zostali przyłapani na kolejnych kradzieżach,

Sędzia Aneta Jarmołowicz zdecydowała, że Tomasz K. dostanie karę 4 lat więzienia w zawieszeniu na 10 lat oraz dozór kuratora sądowego, a do tego grzywnę w wysokości 21,6 tys. zł. Drugi szef gangu dostał wyrok 3 lat i 4 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 10 lat pod dozorem kuratora sądowego, a do tego 16,2 tys. zł grzywny.

W przypadku dwóch złodziei Jacka W. i Jarosława K., którzy w trakcie procesu zostali przyłapani na kolejnych kradzieżach dostali po 2 lata i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia oraz 9 tys. zł grzywny. Z kolei w przypadku Marcela R. są to 2 lata w zawieszeniu na 6 lat, Adama B., Jacka. W i Marka G. są to 2 lata w zawieszeniu na 5 lat.

Co istotne wśród oskarżonych był Piotr Ż., czyli zabójca z Gwiaździstej (mężczyzna wraz ze swoim bratem w październiku 2015 roku zabił 25-letniego Krzysztofa, a następnie podpalił jego zwłoki na boisku szkoły podstawowej w Gorzowie), który był paserem. Mężczyzna otrzymał karę roku i sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Natomiast Józef F., który kupił Lexusa otrzymał rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata i grzywnę w wysokości 4 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->