Pijany nastawniczy w Skwierzynie

15 marca 2016, 12:32, inf. prasowa
Stacja w Skwierzynie | fot. KWP w Gorzowie
57-latek pod wpływem alkoholu sterował ruchem pociągów w Skwierzynie. Wpadł w miniony poniedziałek przez zwykłą kontrolę policji i Straży Ochrony Kolei. Może trafić do więzienia nawet na 5 lat

Ostatnie działania skwierzyńskiej policji ze Służbą Ochrony Kolei były ukierunkowane przede wszystkim na prawidłowość pracy osób zatrudnionych przez Polskie Koleje Państwowe. Podczas kontroli na terenie Skwierzyny w jednej z nastawni mundurowi zauważyli dziwne zachowanie mężczyzny. - Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Jak się okazało nastawniczy był pijany – wyjaśnia Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy wykazując ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Rola nastawniczego polega na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu pociągów. To on steruje np. światłami czy ustawieniem torów, tak by pociągi oraz inne pojazdy kolejowe jechały odpowiednią trasą. Aby zapewnić ciągłość pracy, mundurowi natychmiast powiadomili zastępcę naczelnika inżynierii ruchu sekcji eksploatacji.

- 57-letni nastawniczy odpowie za pełnienie w stanie nietrzeźwości czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych za co kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Marcin Maludy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->