Władze miasta rok temu przygotowały plan remontu dróg do 2020 roku. Jednak nie tylko dziurawe ulice w naszym mieście wymagają naprawy. Stan wielu gorzowskich chodników jest po prostu katastrofalny i w niczym nie przypomina ścieżek, którymi mogliby spacerować mieszkańcy, a tym bardziej osoby starsze czy matki z wózkami.
Dlatego też klub radnych Gorzów Plus zwrócił się z interpelacją do prezydenta Gorzowa o stworzenie planu remontowego również dla chodników. – Wystarczy przejść się po mieście, to od razu zauważymy, że chodniki są w fatalnym stanie. Dlatego też chcielibyśmy, aby władze pozytywnie rozpatrzyły nasz wniosek – podkreśla Jan Kaczanowski, radny Gorzów Plus.
Według radnych w pierwszej kolejności i jeszcze w tym roku powinny zostać wyremontowane lub przebudowane chodniki znajdują się przy ul. Sikorskiego, Kosynierów Gdyńskich, Walczaka, Śląskiej, Fredry, Strzeleckiej, Chrobrego, Jagiełły, Słonecznej, Pocztowej, Wełnianym Rynku i Hawalańskiej.
Oprócz tego, radni chcieliby, aby rocznie na naprawę chodników w ramach planu remontowego było przeznaczanych 300 tys. zł. - Z jakich środków miałyby pochodzić te pieniądze, to już pozostawiamy pani skarbnik, która najlepiej wie czy w budżecie miasta są wolne fundusze - komentuje Kaczanowski.
Radni przygotowali również wykaz ulic, gdzie remonty powinny zostać przeprowadzone w latach kolejnych, a są to ulice: Armii Polskiej, Krzywoustego, Plac Słoneczny, Warskiego, Wawrzyniaka, Czereśniowa, Grottgera, Mieszka I, Grobla, Kołłątaja, Korczaka, 30 Stycznia, Reja, Zapolskiej, Herberta, Łużycka, Fabryczna, Kazimierza Wielkiego, Teatralna, Drzymały, Gwiaździsta, Myśliborska, Chopina, Warszawska, Marcinkowskiego, Łokietka, Dąbrowskiego, Kochanowskiego, Borowskiego, Cichońskiego i Łazienki.
|
10 Tenorów - Z miłości do kobiet - Tournée luty i marzec 2026
19 lutego 2026
kup bilet |
|
New York Christmas
19 stycznia 2026
kup bilet |
|
Varius Manx & Kasia Stankiewicz 90'/35
26 stycznia 2026
kup bilet |
|
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |