Wiadomości

Zmarła pacjentka chora na świńską grypę

1 marca 2016, 16:20, aw
W miniony weekend w szpitalu wojewódzkim w Gorzowie zmarła 80-letnia kobieta u której wykryto wirusa A/H1N1. Kobieta trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie.

Od lutego liczba osób chorych na świńską grypę stale rośnie. Również na oddziałach gorzowskiego szpitala pojawia się coraz więc pacjentów u których potwierdzono wirusa A/H1N1. Obecnie na trzech oddziałach przebywa łącznie 15 chorych. – Są to pacjenci oddziału reumatologii, pediatrii oraz oddziału psychiatrycznego – mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy gorzowskiego szpitala.

Niestety jest też pierwszy przypadek śmierci pacjenta chorego na świńską grypę. W miniony czwartek 25 lutego do lecznicy na oddział wewnętrzny trafiła 80-letnia kobieta. Miała zapalenie płuc oraz zapalenie nerek, groziła jej sepsa. – Pacjentka została przeniesiona na OIOM. Jest stan był bardzo zły. Niestety w sobotę 27 lutego zmarła. Lekarze nie mogli nic już więcej zrobić,  trafiła do nas po prostu za późno – komentuje Wiśniewska.

Przypominamy, że w gorzowskim szpitala obowiązują ograniczone wizyty na wszystkich oddziałach, aż do odwołania.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości