Wiadomości

Mieszkańcy Zakanala mają dość marginalizacji

25 lutego 2016, 12:45, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy Zakanala mają dosyć! Twierdzą, że ich dzielnica jest ciągle marginalizowana, inwestycje prowadzone są wszędzie, tylko nie u nich. Chcą lepszego skomunikowania z innymi dzielnicami, dlatego też wystosowali petycję do prezydenta Gorzowa - Jacka Wójcickiego.

W dobie internetu nie trzeba już chodzić od drzwi do drzwi i zbierać podpisów. Petycję można złożyć w każdej chwili – elektronicznie – za pośrednictwem wielu serwisów internetowych. Tak też zrobili mieszkańcy Zakanala, którzy chcą utworzenia bezpośredniego połączenia ich osiedla ze szpitalem i innymi dzielnicami Gorzowa. 

Treść petycji: My, mieszkańcy Zakanala, wnosimy o utworzenie linii 134 kursującej od pętli przy ul. Strażackiej do pętli przy ul. Dekerta. Celem tej linii jest zmniejszenie marginalizacji komunikacyjnej dzielnic za Wartą i jednoczesne udostępnienie mieszkańcom tych rejonów bezpośredniego połączenia do jednego z największych osiedli miasta Gorzowa oraz Szpitala Wojewódzkiego. Linia 134 przyczyniłaby się do rozwoju komunikacji oraz jednocześnie wsparłaby inicjatywę mającą na celu nakłonienie mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, zamiast poruszania się własnym środkiem lokomocji, co ze względu na szeroko pojętą ekonomikę transportu oraz ekologię stanowi potężny problem wielu miast Polski. Jednocześnie utworzenie nowej linii odpowiadałoby na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców osiedli, które nadal się rozbudowują i których liczba mieszkańców wciąż wzrasta – obecnie kursująca linia 103 bywa przeładowana, zaś nowo powstała linia odciążałaby ją, szczególnie w godzinach szczytu zwiększając komfort podróżowania.

Petycję można podpisać na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Link dostępny jest TUTAJ. Aby podpisać petycję trzeba podać swój prawdziwy adres poczty elektronicznej.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości