Wiadomości

Mieszkańcy Śródmieścia, Zawarcia i Zakanala zapłacą więcej z śmieci?

16 lutego 2016, 09:31, aw
Wszystko wskazuje na to, że spora część gorzowian zapłaci o 6 zł więcej za wywóz odpadów. Powód? Nie wszyscy mieszkańcy segregują śmieci, chociaż to zadeklarowali.

Jak się okazuje, powiedzenie „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” idealnie pasuje do sytuacji w której znajdują się obecnie mieszkańcy trzech części miasta – Śródmieścia, Zawarcia i Zakanala. Chodzi o segregację śmieci, a raczej jej brak. Chociaż większość mieszkańców z tych rejonów zadeklarowała segregację odpadów, to po prostu tego nie robi.

A jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Według tabeli opłat wprowadzonej przez Związek Celowy Gmin MG6 – za śmieci segregowane płacimy 13 zł od osoby, natomiast za brak segregacji 19 zł. Zatem przy czteroosobowej rodzinie jest to oszczędność 24 zł miesięcznie. Zapewne wiele osób stwierdziło, że zaoszczędzi gotówkę deklarując segregację, a w efekcie po prostu nie będzie tego robiło, bo i tak nikt tego nie zauważy.

Jednak firma, która zajmuje się wywozem odpadów zauważyła, że nie wszyscy mieszkańcy tych trzech rejonów Gorzowa segregują śmieci, tak jak deklarowali. Dlatego też, jak informuje na swoich stronach internetowych Radio Gorzów, jeżeli sytuacja się nie zmieni, to cena za wywóz odpadów wzrośnie jednakowo dla wszystkich mieszkańców Śródmieścia, Zawarcia i Zakanala do 19 zł miesięcznie za osobę. O sytuacji zostały poinformowane już wspólnoty, spółdzielnie i ADM-y, które działają w tych trzech rejonach. 

Ewentualną decyzję o podwyżkach podjemie zarząd Związku Celowego Gmin MG-6, ponieważ to on decyduje o podwyżkach.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości