• Pojutrze 18°/9°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.

Akademiczki przegrały mecz o brąz

14 lutego 2016, 17:42, Marcin Kluwak, Gdynia
Akademiczki przegrywają mecz o brązowy medal i zajmują ostatecznie 4 miejsce w turnieju finałowym MP U22 rozgrywanym w Gdyni. To wynik poniżej naszych oczekiwań – stwierdził trener Robert Pieczyrak. Akademiczki przegrały starcie z poznańskim MUKS-em 51:55.

Wcześniej gorzowianki odpadły z finałów po słabym mecz z gospodarzem – drużyną VBW GTK Gdynia przegranym 57:67. W niedzielne przedpołudnie akademiczki grały w meczu „ostatniej szansy” o brązowy medal. Ich przeciwnikiem był zespół z Poznania, który dzień wcześniej odpadł z wali o złoty medal po zaciętym meczu z łódzkim Widzewem

Pierwsza kwartę meczu gorzowianki rozpoczęły koncertowo. Po dwóch minutach na tablicy wyników było 5:0 dla AZS-u. Akademiczki kontrolowały wynik i nie pozwoliły zawodniczkom z Poznania na doprowadzenie do remisu. Te jednak mocno naciskały i na pierwszą przerwę gorzowianki schodziły z 2-punktowym prowadzeniem.

Druga kwarta to walka obu zespołów o każdy metr boiska. W tym przypadku jednak więcej szczęścia miały poznanianki. To one parokrotnie celnie rzucały zza linii 6,75 metra i dzięki temu zdołały wyjść na prowadzenie. Druga cześć spotkania to dalszy ciąg walki o każdy punkt. Jednak tuż przed końcem spotkania zawodniczki z Poznania zdołały wyjść na kilkupunktową przewagę, której – mimo usilnych starań gorzowianek – nie oddały już do końca. Tym samym zapewniły sobie tytuł II wicemistrza Polski juniorek starszych. Tytuł mistrzowski zdobył zespół z Gdyni.

MUKS Poznań - Enea AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 55:51 (15:17, 12:8, 11:14, 17:12)

Punkty dla Enea AZS PWSZ Gorzów zdobywały: B. Jaworska 15, K. Jaworska 12, Witkowska 11, Witkowska 8, Naczk 3, Szajtauer 2 (7zb)

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej Wiadomości z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com