Strażacy uratowali życie kobiecie w ciąży

14 lutego 2016, 19:00, aw
W niedzielne popołudnie gorzowscy strażacy przeprowadzili reanimację kobiety w zaawansowanej ciąży, która była pod wpływem prawdopodobnie dopalaczy. Kobieta została zabrana do szpitala.

Wszystko działo w niedzielę 14 lutego po godz. 16 na skwerze nad rzeką Kłodawką naprzeciwko siedziby gorzowskiej straży pożarnej przy ul. Dąbrowskiego.

Młoda kobieta w zaawansowanej ciąży siedziała na ławce. W pewnym momencie zemdlała i spadła na ziemię. To wszystko zauważyli strażacy przebywający w jednostce.

- Strażacy zabezpieczyli kobietę na desce oraz przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, dzięki czemu przywrócili czynności życiowe u kobiety. Od razu wezwali karetkę pogotowia i przekazali ciężarną kobietę pod opiekę ratowników medycznych – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Według nieoficjalnych informacji, ciężarna kobieta była prawdopodobnie pod wpływem dopalaczy. Została zabrana do gorzowskiego szpitala, gdzie dochodzi już do siebie. Jej i dziecku nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości