Wiadomości

Na transport w mieście wpływ będą mieli mieszkańcy

12 lutego 2016, 09:11, aw
fot. Anna Warchoł
Już pod koniec lutego do tysiąca mieszkań zapukają ankieterzy, którzy zapytają mieszkańców Gorzowa o to czym się poruszają po mieście oraz jak chcieliby, aby wyglądała gorzowska komunikacja za kilka lat.

Władze miasta ogłosiły przetarg na „Przeprowadzenie badań marketingowych preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Gorzowa w 2016 roku”. Jest to element planu transportowego, który rusza już w tym roku i związane są z nim wielkie inwestycje w naszym mieście, które mają przede wszystkim poprawić komfort jazdy po Gorzowie nie tylko samochodami, ale przede wszystkim komunikacją miejską. A ta w naszym mieście przejdzie prawdziwą rewolucję – już w kwietniu rozpocznie się remont zniszczonej ul. Warszawskiej wraz torowiskiem. W tym samym miesiącu trafią do nas również nowe autobusy.

Dlatego też magistrat szuka obecnie firmy, która przeprowadzi badania na temat tego – czym gorzowianie najczęściej poruszają się po mieście, a także jak widzą komunikację miejską w przyszłości. Odpowiedź na kilkadziesiąt pytań da władzom obraz tego, czego oczekują gorzowianie i w którym kierunku powinny iść zmiany w mieście związane z planem transportowym. Ponadto będzie można zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia.

Ankieterzy zapukają do mieszkań tysiąca gorzowian w różnych częściach miasta na przełomie lutego i marca. Przepytywani będą mężczyźni i kobiety wieku od 16 do 75 lat o różnym statusie społecznym. Osoby, które wezmą udział w ankiecie będą wybrane drogą losowania – warunek jest jeden, muszą być na stale zameldowani w Gorzowie.

Wiedza uzyskana podczas badań zostanie wykorzystana w 2018 roku, kiedy zakończy się najważniejszy etap planu transportowego – torowiska będą wyremontowane, a po Gorzowie będą jeździć nowoczesne niskopodłogowe tramwaje.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości