Na Piaskach zgłoszono 8 obywatelskich inwestycji

10 lutego 2016, 16:01, red
Kolejne spotkanie w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 roku za nami. Tym razem swoje propozycje mogli składać mieszkańcy osiedla Piaski - tutaj również przeważyły remonty dróg i chodników.

Trzecie ze spotkań odbyło się na osiedlu Piaski. Wzięło w nich udział 24 gorzowian, którym los ich osiedla nie jest obojętny. Mieszkańcy złożyli osiem wniosków do budżetu obywatelskiego na 2017 rok oraz rekomendowali pięć projektów, które otrzymają dodatkowe 83 punkty podczas głosowania.

Jak przyznaje biuro konsultacji i rewitalizacji momentami dyskusja na spotkaniach jest gorąca, zwłaszcza gdy mieszkańcy oceniają zgłoszone wnioski pod kątem pierwszeństwa ich realizacji, ale wsłuchują się w argumenty wszystkich stron i na drodze kompromisu tworzą listy priorytetów, które mogą liczyć na dodatkowe punkty podczas głosowania. Podczas debaty nie ograniczają się jedynie do zgłoszonych pomysłów, ale rozmawiają o całym rejonie, jego potrzebach i planach rozwoju. Zgłaszają także  interwencyjne sprawy, które przekazywane są do odpowiednich wydziałów.

Czego zatem chcą mieszkańcy osiedla Piaski?

- budowy parkingów przy ul. Sczanieckiej 23-25

- remontu drogi wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego 102-112 wraz z rozbudową parkingów,

- budowy parkingów przy ul. Kazimierza Wielkiego 79-89 i Bohaterów Westerplatte 2 ,

- remontu schodów prowadzących do pętli tramwajowej,

- utwardzenia ul. Kmicica,

- uzupełnienia brakujących chodników przy ul. Owocowej,

- modernizacji ul. Powstańców Śląskich na odcinku 300 m,

- odwodnienia, utwardzenia i oświetlenia ul. Bazaltowej.

Podczas dyskusji mieszkaniec, który chciał, aby przy ul. Błotnej utworzyć trakt spacerowo-rekreacyjny wycofał go i zapowiedział, że powróci do tego pomysłu podczas przyszłorocznej edycji. W sumie, w  trzech spotkaniach dyskusyjnych zorganizowanych na Zawarciu, Zakanalu i Piaskach uczestniczyło już 60 osób.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości