Wiadomości

Fabryczna do remontu, a drzewa do wycinki

10 lutego 2016, 14:55, red
fot. Anna Warchoł
Długo wyczekiwana przebudowa ul. Fabrycznej i Towarowej ruszy już w kwietniu. Natomiast prace zakończą się pod koniec roku. W efekcie obie ulice będą nie do poznania, z nowym rondem na skrzyżowaniu.

Prace przy przebudowie ul. Fabrycznej i Towarowej rozpoczną się na wiosnę. Niedługo magistrat ruszy z przetargiem na znalezienie firmy, która zajmie się jedną z najważniejszych inwestycji na gorzowskim Zawarciu.

Prace obejmą odcinek o długości 841 metrów i według szacunków będą kosztowały 6,6 mln zł – z czego 3 mln zł to dotacja z ministerialnego programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Na 497 metrach ul. Fabrycznej i 268 metrach Towarowej zostanie wymieniona cała konstrukcja nawierzchni  - wraz z podbudową. Przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa z wylotem do Warty oraz sieci wodociągowe i kolidujące odcinki gazociągu. Natomiast na skrzyżowaniu obu ulic powstanie rondo o średnicy zewnętrznej 30 m. Roboty ponadto obejmą wloty w remontowane drogi – 49 metrów ul. Fabrycznej w kierunku schroniska oraz 27 metrów ul. Wawrzyniaka.

Po dwóch stronach ulic zostanie wybudowany nowy chodnik ze ścieżką rowerową – ta zostanie wykonana z asfaltu, natomiast chodnik z płyt. Swoją metamorfozę przejdą również zatoki autobusowe, które obecnie są wykonane z kostki brukowej, przez co są nierówne i zapadnięte – nowe będą z betonu. Wzdłuż chodników powstanie również nowoczesne i energooszczędne oświetlenie lampami LED.

Niestety na czas prac trzeba będzie wyciąć drzewa rosnące wzdłuż ulicy Fabrycznej. Do wycinki pójdzie 14 sztuk. Magistrat podkreśla, że w 2017 roku posadzone zostaną wzdłuż drogi nowe drzewka i zieleń wzdłuż ulicy pozostanie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości