Wiadomości

Na Warszawskiej będą nowe mieszkania

9 lutego 2016, 11:07, aw
fot. Anna Warchoł
Z centrum zniknie szpetny metalowy płot oraz zarośla. Chodzi o teren na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Ogrodową, gdzie już na wiosnę ruszy budowa pięciopiętrowego budynku mieszkalno-usługowego.

Przez wiele lat działka na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Ogrodową zarastała i z roku na rok coraz bardziej odstraszała. Tym bardziej, że teren został odgrodzony metalowym płotem, który jakiś czas temu postanowiono pokryć graffiti i innymi malunkami – niestety na niezbyt wiele się to zdało, ponieważ zza płotu wystają krzaki itd.

Wielu gorzowian negatywnie wypowiadało się o tej działce, ponieważ jest to teren w centrum miasta i przede wszystkim praktycznie naprzeciwko Filharmonii Gorzowskiej, która jest miejscem reprezentacyjnym. Dlatego wiadomość o zagospodarowaniu parceli przy Warszawskiej została przyjęta z dużym entuzjazmem.

Jak się okazało, szczecińska firma Modehpolmo II, która jest właścicielem działki w końcu ruszy z budową i to już wiosną 2016 roku. Obecnie ciężko sobie wyobrazić, że już za 1,5 roku w miejscu krzaków powstanie nowoczesny budynek mieszkalno-usługowy.

Budynek będzie utrzymany w stylu współczesnej architektury z płaskim dachem. Parter budynku będzie przeznaczony w całości na działalność usługową, natomiast wyżej będzie 5 kondygnacji mieszkalnych. Powstaną również podziemne garaże oraz parking naziemny na około 30 samochodów.

Planowane zakończenie budowy to jesień 2017 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości