Policjanci uratowali życie 59-latkowi

5 lutego 2016, 12:36, red
fot. KWP
Dwójka gorzowskich policjantów w czwartkowy poranek po szybkiej reakcji i profesjonalnie przeprowadzonej reanimacji, uratowali życie gorzowianina. Po przywróceniu czynności życiowych policjanci przekazali mężczyznę zespołowi medycznemu, który przetransportował go do szpitala.

Wszystko działo się w czwartek 4 lutego nad ranem na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej z Marcinkowskiego. St. post. Magdalena Kośmicka oraz post. Mateusz Leśnicki patrolowali pobliski teren. W pewnej chwili zauważyli mężczyznę, który dosłownie osunął się na chodnik.

- Bez namysłu podbiegli z pomocą. Sytuacja była bardzo poważna. Mężczyzna nie reagował robiąc się siny. Co gorsza ustał oddech. Wezwane karetki nie wiązało się jednak z bezczynnością mundurowych i oczekiwaniem na przyjazd załogi pogotowia. Profesjonalnie wykonana reanimacja pozwoliła w rezultacie na przywrócenie czynności życiowych 59-letniemu gorzowianinowi - opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

 Dalsza pomoc została wykonana przez medyków, którzy przetransportowali mężczyznę do szpitala na badania. St. post. Magdalena Kośmicka w Policji służy ponad dwa lata. Zaś post. Mateusz Leśnicki policyjny mundur po raz pierwszy założył w zeszłym roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości