Wiadomości

Do Berlina od 12 marca

29 stycznia 2016, 11:17, Marcin Kluwak
fot. Mateusz Stefaniak
Od 12 marca pojedziemy bezpośrednio do Berlina. Połączenie ma być pilotażowe, tzn. uruchomione zostanie na określony czas. Wszystko przez remont estakady w Gorzowie.

Do naszej redakcji dotarło wspólne oświadczenie zainteresowanych stron, czyli Zarządu Województwa Lubuskiego, oraz spółek Arriva i Przewozy Regionalne. Wynika z niego, że umowa pomiędzy stronami nie może być zawarta na dłuższy czas z uwagi na planowany remont estakady, który ruszyć ma pod koniec 2016 roku.

Graniczną datę kursowania pociągu wyznaczono na 10 grudnia – wówczas wchodzi w życie kolejny rozkład jazdy.

 

OŚWIADCZENIE

28 stycznia br. odbyły się trójstronne rozmowy, w których uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Województwa, spółki Przewozy Regionalne oraz jej podwykonawcy – spółki Arriva. Strony potwierdziły, że są zainteresowane uruchomieniem bezpośredniego połączenia na trasie Gorzów Wlkp. – Berlin, o podwyższonym standardzie oraz bez konieczności postoju na granicy, w terminie 12 marca do 10 grudnia br. Umowa miałaby charakter pilotażowy i nie może być podpisana na dłuższy czas z uwagi na planowany remont estakady w Gorzowie Wlkp., którego rozpoczęcie zarządca infrastruktury datuje na grudzień 2016 roku. Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy jest również związany z obligatoryjnym terminem korekty rozkładu jazdy na sezon 2017.

Podtrzymano wcześniejszą propozycję uruchomienia dwóch połączeń z Gorzowa Wlk. do Berlina oraz jednego połączenia z Berlina do Gorzowa. Strony ustaliły, że stawka za tzw. pociągokilomter na realizację zamówienia nie może być wyższa niż średnia stawka obowiązująca na pozostałych połączeniach w regionie lubuskim. Strony zaproponowały kwartalne rozliczenia należności w oparciu o wskaźnik obłożenia. Przewozy Regionalne niezwłocznie sprawdzą możliwość realizacji tego rozwiązania.

Wynegocjowane warunki wymagają zgody Zarządu Województwa Lubuskiego, który zajmie się sprawą niezwłocznie po uzyskaniu pisemnej oferty przewoźnika. Oferta zostanie przedłożona także radnym województwa podczas najbliższej sesji sejmiku, 8 lutego 2016 r.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości