Wiadomości

Za ile autobus? Tablice świetlne podpowiedzą

29 stycznia 2016, 09:35, Anna Warchoł
Gorzów robi kolejny krok do przodu w kierunku rozwoju. W ramach planu transportowego, który rozpocznie się już na wiosnę – w naszym mieście pojawią się nowe udogodnienia dla pasażerów.

Na początek miasto ruszy z przebudową ulicy i torowiska na Warszawskiej na odcinku od Cichońskiego do ul. 9 Muz – to już na przełomie kwietnia i maja tego roku. Jednak to dopiero wstęp do tego co będzie się działo w Gorzowie w kolejnych latach.

Oprócz modernizacji torowisk, budowy nowych przystanków tramwajowych i zakupu nowoczesnego taboru, władze zamierzają również wprowadzić system, który od wielu lat działa np. w Poznaniu czy Zielonej Górze.

- Chcemy zakupić i wdrożyć inteligentny system informacji pasażerskiej, w tym dynamicznej informacji na przystankach i w pojazdach, w internecie i urządzeniach mobilnych – komentuje Łukasz Marcinkiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Chodzi o to, że już w 2018 roku przy przystankach MZK w mieście pojawią się tablice świetlne informujące o tym za ile autobus i tramwaj danej linii przyjedzie – ma to działać w czasie rzeczywistym. Wiceprezydent Marcinkiewicz przekonuje, że jest to standard przy takich inwestycjach transportowych.

System informacji pasażerskiej, to niestety spory wydatek i na początek takie tablice pojawią się na przystankach w centrum miasta i w Śródmieściu. Władze zakładają, że koszt wprowadzenia takich tablic świetlnych to ok. 6 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z ministerialnego dofinansowania, jakie miasto otrzyma na realizację planu transportowego. - Zobaczymy po przetargach ile wydamy na ten system pieniędzy i czy w przyszłości rozszerzymy go na pozostałe części miasta – komentuje Marcinkiewicz. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości