Wiadomości

Kładka na moście czeka na swoją kolej

27 stycznia 2016, 10:32, aw
fot. Anna Warchoł
Zamknięcie przejścia dla pieszych na moście żelaznym w Gorzowie spotkało się z niezadowoleniem wielu mieszkańców. Teraz, kiedy miasto doszło do porozumienia z PKP PLK na drodze stoją pieniądze potrzebne na remont kładki.

Na wiosnę zaplanowano prace przy przebudowie ul. Fabrycznej i Towarowej. Przy okazji tak ważnej inwestycji dla Zawarcia, wiele osób dopytuje się co dalej z kładką na moście kolejowym i czy jest szansa, że zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku.

Chociaż miasto doszło do porozumienia z PKP PLK w sprawie remontu przejścia, to niestety sprawa nie jest taka oczywista. A na przeszkodzie stoją pieniądze… Szacunkowy koszt inwestycji to około 1,6 mln zł, a takich środków w budżecie miasta obecnie nie ma. Natomiast magistrat uspokaja i przekonuje, że jeżeli znajdą się oszczędności przy rozstrzyganiu przetargów na inne inwestycje, to jest szansa, że uda się zebrać potrzebną kwotę i z remontem ruszyć w tym roku.

Pewne jest natomiast to, że jeżeli remont przejścia nie zostanie przeprowadzony w 2016 roku, to inwestycja zostanie na pewno wpisana do budżetu miasta na 2017 rok.

Przypominamy, że władze zdecydowały się na remont obecnej kładki. Ekspertyzy wykazały, że nie ma żadnych zagrożeń, aby pozostawić ją na moście żelaznym. Nowe przejście będzie lekką konstrukcją przymocowaną bezpośrednio do mostu i wykonaną z tworzyw kompozytowych. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości