Wiadomości

Wielki remont na Zawarciu już na wiosnę

26 stycznia 2016, 10:24, aw
fot. Anna Warchoł
To już pewne – Gorzów dostanie 3 mln zł rządowego dofinansowania na przebudowę ulicy Fabrycznej i Towarowej. Wojewoda lubuski ogłosił listę inwestycji, które otrzymają dotację w ramach „schetynówek”.

Kompleksowa przebudowa ulicy Fabrycznej i Towarowej, to najważniejsza inwestycja na Zawarciu w tym roku. Miasto starało się dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, czyli tzw. „schetynówek”.

Natomiast w tym tygodniu wojewoda lubuski Władysław Dajczak zatwierdził listę inwestycji, które otrzymają rządowe wsparcie - wśród nich znalazła się przebudowa Fabrycznej i Towarowej. Miasto otrzyma 3 mln zł dotacji, natomiast cały remont ponad 840 metrów drogi ma wynieść 6,6 mln zł.

Prace będą prowadzone od ronda św. Jerzego (tzw. Dominanty) do skrzyżowania ul. Towarowej z ul. Śląską.  W ramach inwestycji od podstaw zostanie zrobione odwodnienie obu ulic, nowa podbudowa oraz wylany nowy asfalt. Wzdłuż Fabrycznej i Towarowej pojawi się też nowoczesne oświetlenie czy bezpieczna ścieżka rowerowa. Ponadto na skrzyżowaniu ul. Towarowej i Fabrycznej zostanie wybudowane rondo.

Remont ma ruszyć w kwietniu i będzie prowadzony etapami, tak aby był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Zawarcia. Tym bardziej, że w trakcie prac na nadwarciańskich błoniach będą obywały się Dni Gorzowa 2016. Co istotne – inwestycja musi zostać zakończona i rozliczona do końca 2016 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości