Wiadomości

Co dalej z przebudową Kostrzyńskiej?

22 stycznia 2016, 12:32, aw
fot. Marcin Kluwak/archiwum
Minęło pół roku odkąd firma, która wygrała przetarg na projekt Kostrzyńskiej rozpoczęła prace nad koncepcją przebudowy drogi. Wstępny projekt jest już gotowy, a jego ostateczną wersję poznamy pod koniec czerwca. Natomiast same roboty powinny ruszyć na wiosnę 2017 roku.

Ulica Kostrzyńska ciągle spędza sen z powiek kierowcom w naszym mieście. Za każdym razem, kiedy tylko nadarza się taka okazja – stan nawierzchni jest ostro krytykowany przez gorzowian i mieszkańców sąsiednich miejscowości, którzy codziennie przejeżdżają tą ulicą.

Wstępny projekt przebudowy Kostrzyńskiej jest już gotowy, jednak do 30 czerwca wykonawca ma jeszcze czas na poprawki i przedstawienie kosztorysu robót. Natomiast na czwartek 28 stycznia zaplanowano posiedzenie komisji gospodarki, w którym wezmą udział projektanci  Kostrzyńskiej. Na spotkanie będzie mógł przyjść każdy.

Przypominamy, że po burzliwych dyskusjach – władze miasta zdecydowały, że ul. Kostrzyńska będzie ostatecznie jednopasmowa.  W ramach prac od podstaw zostanie położona kanalizacja deszczowa, cała infrastruktura torowa, elektryka. Od placu Słonecznego do pętli tramwajowej zostanie tylko jeden tor. Zostanie też zrobiona nowa podbudowa drogi i nowa nakładka asfaltowa. Koszt całości to około 40 mln zł, z czego 30 mln zł to dofinansowanie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a tylko i aż 10 mln zł, to środki z budżetu miasta.

Ogłoszenie przetargu na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 132 na ponad 3-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z Placem Słonecznym do skrzyżowania z węzłem S3 powinno odbyć się jeszcze w tym roku, tak aby wykonawca mógł ruszyć z robotami na wiosnę 2017. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości