Wiadomości

Frey'a - pies, któremu pomogli policjanci

19 stycznia 2016, 15:49, inf. prasowa KWP w Gorzowie
Policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Gorzowie Wlkp. pomogli rannemu psu, który oddalił się swojej właścicielce. Mundurowi do czasu, kiedy właścicielka zgłosiła się po czworonoga dopilnowali, aby nic mu nie brakowało. Po dwóch godzinach policjantom udało się skontaktować z właścicielką. Pies trafił pod opiekę weterynarza.

W czwartek 14 stycznia policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.: sierż. szt. Justyna Kłaniecka-Górniak, sierż. Angelika Biała oraz st. post. Łukasz Bandrowski pełnili służbę w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wlkp. W pewnym momencie zauważyli przed budynkiem czarnego psa. Kiedy podeszli bliżej okazało się, że zwierzak posiada na ciele wiele ran. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód.

Policjanci nie pozostali obojętni na krzywdę zwierzęcia i postanowili pomóc. Najważniejszą kwestią było ustalenie jego właściciela i zapewnienie opieki. Piesek dostał miskę z wodą oraz jedzenie. Po blisko dwóch godzinach mundurowi natrafili na informację o kobiecie poszukującej psa o imieniu Freya. To okazało się kluczowe. Policjanci skontaktowali się z właścicielką pieska, która potwierdziła, że czworonożny przyjaciel oddalił si ę z domu. Pani Karolina była wdzięczna policjantom za pomoc i opiekę nad Freyą. Ta trafiła pod opiekę weterynarza.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości