Bezdomni - nie bądźmy obojętni

19 stycznia 2016, 10:44, inf. prasowa
fot. KWP w Gorzowie
Tylko w ciągu jednego dnia lubuscy policjanci skontrolowali 211 miejsc, w których przebywać mogą osoby bezdomne. Wszystko to z uwagi na ujemne temperatury panujące za oknem. Funkcjonariusze spotkali 23 osoby – siedmiu z nich skorzystało z oferowanej pomocy i trafiło do noclegowni.

Lubuscy policjanci codziennie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Cel jest jeden – pomoc i namówienie napotkane osoby na skorzystanie z ciepłych miejsc noclegowych. Ostatniej doby z tego rozwiązania skorzystało kilkunastu bezdomnych. Już od jesieni ubiegłego roku policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni.

Codziennie funkcjonariusze pomagają kilkunastu osobom. Przy panujących kilkustopniowych mrozach nie potrzeba dużo, aby doszło do wychłodzenia organizmu. Zdarzają się także sytuacje, w których policjanci pomagają nietrzeźwym. Takie osoby samodzielnie nie byli w stanie wrócić do domu i postanowili położyć się na ławce czy trawniku. Dlatego funkcjonariusze sprawdzają także parki czy skwery. I oczekują na informację od mieszkańców. Nie bądźmy obojętni, poinformowanie służb interwencja policjantów może uratować komuś życie.

Tylko w ciągu jednej doby lubuscy funkcjonariusze dotarli do 211 miejsc, w których mogli przebywać bezdomni. Łącznie spotkali 23 osoby, 7 z nich skorzystało z pomocy policjantów i trafiło do noclegowni. Kolejnych pięciu musiało wytrzeźwieć, jedna osoba trafiła do szpitala. Dzięki kontrolom minionej doby policjanci nie odnotowali żadnego wychłodzenia organizmu.

W najbliższe dni termometr ma pokazywać na zewnątrz kilka stopni poniżej zera. Funkcjonariusze kontynuować będą swoje działania. Reagujmy na osoby, które mogą być narażone na wychłodzenie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości