Pijani kierowcy samochodów oraz... rowerzyści

18 stycznia 2016, 13:55, red
fot. KWP
Tylko w miniony weekend gorzowscy policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili auto pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał prawie 2 promile w swoim organizmie. Ponadto dwóch mężczyzn jechało po pijaku rowerem.

Pierwszy z kierowców jadący na „podwójnym gazie” wpadł w ręce policjantów w sobotę 16 stycznia w Stanowicach. Badanie alkomatem 25-letniego kierowcy skody wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie 1,3 promila alkoholu. Jeszcze tego samego dnia do kontroli został zatrzymany 22-letni kierowca. Okazało się, że mężczyzna kieruje autem pod wpływem środków odurzających. Ponadto policjanci znaleźli w jego samochodzie narkotyki – mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Natomiast w niedzielę 17 stycznia wpadł 34-letni kierowca mazdy. Mężczyzna miał w swoim organizmie promil alkoholu. Jednak rekordzistą okazał się 28-letni kierowca peugota, który został zatrzymany na ulicy Myśliborskiej w Gorzowie. Badanie wykazało, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu.

Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia i odpowiedzą przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ciekawostką jest to, że policjanci zatrzymali również pijanych rowerzystów. Dwójka z nich jechała rowerami po pijaku ulicami Witnicy. – Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie  nie tylko dla siebie, ale dla innych uczestników ruchu drogowego. Sprawa każdego z nich trafi teraz do sądu  – podkreśla Tomasz Bartos z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości