Wiadomości

500+ w Gorzowie minister Rafalska rozwiewa wątpliwości

18 stycznia 2016, 13:47, red
Minister Elżbieta Rafalska przyjechała do Gorzowa aby rozmawiać z samorządowcami o wdrożeniu programu 500+. Przekazała też bardzo istotne informacji dotyczące terminów startu programu i wypłaty świadczeń.

Zapis dźwiękowy całej konferencji prasowej z udziałem minister można odsłuchać po prawej stronie w dziale multimedia. ======>

W poniedziałek 18 stycznia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się inauguracja konsultacji na temat programu "Rodzina 500 plus" z samorządowcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. W spotkaniu brała udział Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Minister Elżbieta Rafalska podczas konferencji prasowej opowiadała o samym programie i jego założeniach oraz o tym, że świadczeniem zostanie objętych 3,8 mln dzieci. Ma to być wsparcie dla rodzin wielodzietnych na drugie i kolejne dziecko. Natomiast rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie również na pierwsze dziecko. - Program jest cały czas konsultowany i te konsultacje potrwają do 21 stycznia. Podczas spotkań będą wysłuchiwane głosy i uwagi samorządowców – mówiła minister Rafalska. Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej podkreślała, że zależy im na propagowaniu rodziny 2+2 lub nawet 2+3.

Obecni na spotkaniu samorządowcy nie byli już tak entuzjastyczni. Swoje obawy nt. wdrażania programu wyraził między innymi prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. - Nie ma żadnych konkretnych dat, a tym bardziej pieniędzy i urzędników. Władze nie mogą rozpocząć procedur, ponieważ nie ma czytelnego programu – tłumaczył prezydent Kubicki.

Po drugiej stronie było nasze miasto. Według prezydenta Wójcickiego jest bardzo dobrze przygotowany do wejścia w życie programu „500+” - Kiedy tylko pojawiły się informacje na temat programu, to zaczęliśmy działać w tym kierunku oraz zajmować się wszystkimi formalnościami – wyjaśniał Wójcicki. W Gorzowie świadczeniem zostanie objętych około 6 tys. dzieci. Prezydent Wójcicki podkreślał, że Gorzów doskonale poradzi sobie z wprowadzeniem programu i nie ma żadnych obaw.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Multimedia

  • Minister Elżbieta Rafalska


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości